استعفای موسوی لاری ربطی به اختلاف های شورای عالی اصلاح طلبان ندارد

به گزارش استدیو مرینا، یک عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: استعفای موسوی لاری از شورای عالی ربطی به اختلاف های این شورا ندارد، وی پذیرفته است که نقش مشورتی داشته باشد.

استعفای موسوی لاری ربطی به اختلاف های شورای عالی اصلاح طلبان ندارد

جواد امام در گفت وگو با استدیو مرینا درباره استعفای موسوی لاری از شورای عالی سیاستگذاری اصلان طلبان، اظهار کرد: موسوی لاری در دوره اخیر فعالیت شورای عالی، به دلیل شرایط جسمانی خود اشتیاقی به پذیرش مسئولیت نداشت ولی با اصرار دوستان، مسئولیت به گردنش افتاد. اینکه گفته گردد استعفای وی به خاطر بالا دریافت اختلاف ها در شورای عالی بوده، درست نیست.

وی با بیان اینکه در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نظرات متفاوتی وجود دارد، ولی این شورا برای رسیدن انسجام و وفاق در جبهه اصلاحات، به نسبت پیروز عمل نموده است، اظهار داشت: شورای عالی در دوره اخیر به دلیل ردصلاحیت اصلاح طلبان و نبود چهره شاخص، تصمیم گرفت که لیست ارائه نکند و جمع بندی این شد که هر حزبی که مایل بود با هویت حزبی خود، لیست بدهد. این تصمیم به نظر من تصمیم درستی بود و با رویکرد بدنه اصلاحات تطبیق داشت اما بعضی احزاب دنبال ائتلاف رفتند یعنی برخلاف تصمیم جمع عمل کردند.

این فعال سیاسی ادامه داد: موسوی لاری از چهره های تاتیرگذار در شورای عالی بود که برای رسیدن به اجماع و وفاق کوشش زیادی می کرد، با این حال شورای عالی نتوانست ضعف ها و اشکالات خود را رفع کند.

امام درباره زمان تشکیل جلسه برای آنالیز استعفای موسوی لاری توضیح داد: برگزاری جلسه بعدی شورای عالی به خاطر مسائل مربوط به کرونا تعیین نیست. به هر حال موسوی لاری اعلام نموده است که بخاطر شرایط جسمانی، قادر به ادامه پذیرش مسئولیت نیست، اما پذیرفته که نقش مشورتی داشته باشد.

دبیرکل مجمع ایثارگران تاکید نمود: ما باید با موضوع احزاب دوباره جمع شویم و برای تقویت جبهه اصلاحات فکری کنیم. باید ضعف ها را رفع نموده و از شخصیت های حقیقی که صندلی ملی و شناخته شده ای دارند، دعوت کنیم. رویکرد ما هم باید بازگشت به مردم باشد. با همه انتقادهایی که نسبت به شورای عالی درباره لیست امید یا حمایت از دولت وجود دارد، تصمیم این شورا برای انتخابات مجلس یازدهم تصمیم درستی بود.

امام در انتها با بیان اینکه جریان رقیب هم همه مسائل را به گردن اصلاحات انداخته است، گفت: هزینه های دولت روحانی به گردن اصلاحات افتاده است اما ما اگر در سال 92 و 96 از دولت حمایت نمی کردیم، معلوم نبود الان در شرایط بهتری بودیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 8 تیر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 939

به "استعفای موسوی لاری ربطی به اختلاف های شورای عالی اصلاح طلبان ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای موسوی لاری ربطی به اختلاف های شورای عالی اصلاح طلبان ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید