بایدن پست اوباما را هم مشخص کرد

به گزارش استدیو مرینا، ایسنا نوشت: جو بایدن اظهار کرد، در صورت رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا ممکن است باراک اوباما را به عنوان قاضی دادگاه عالی کشورش منصوب کند.

بایدن پست اوباما را هم مشخص کرد

به گزارش روزنامه دیلی میل، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری پیشتاز حزب دموکرات آمریکا در یک تجمع انتخاباتی در شهر واشنگتن ایالت آیووا در پاسخ به یک سوال از خودش در این خصوص که آیا در صورت رسیدن به ریاست جمهوری، باراک اوباما را به عنوان قاضی دادگاه عالی منصوب خواهد نمود پاسخ داد : بله اگر که او خودش قبول کند.

در صورت معرفی شدن اوباما به عنوان قاضی دادگاه عالی و تایید شدنش از سوی مجلس سنا، او تبدیل به دومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا خواهد شد که به این سمت می رسد.

ویلیام هووارد تافت، اولین و تنها رئیس جمهور تاریخ آمریکا بوده که به عنوان قاضی دادگاه عالی نیز خدمت نموده است .او از سال 1909 تا 1913 رئیس جمهور آمریکا بود و در سال 1921 وارن هاردینگ، رئیس جمهور وقت آمریکا تافت را به عنوان دهمین قاضی ارشد دادگاه عالی آمریکا منصوب کرد. او در فوریه 1930 به سبب وخامت شرایط سلامتش از این سمت کنار رفته و ماه بعد از کناره گیری اش فوت کرد.

بایدن در ادامه اظهاراتش تاکید نمود، هیچ مبنای قانونی برای آنکه جمهوریخواهان او را به عنوان شاهد به محاکمه مربوط به استیضاح ترامپ احضار نمایند وجود ندارد. بایدن در مصاحبه ای با هیات تحریریه نشریه دِموین رجیستر گفت، چنانچه او به هرگونه احضاریه برای شهادت دادنش عمل کند موجب پرت شدن حواسها از اقدامات سوء رئیس جمهور خواهد شد.

او در جریان یک مراسم مربوط به کمپین انتخاباتی خود در ایالت آیووا به استدیو مرینا گفت، داوطلبانه از این احضاریه تبعیت نخواهد نمود چون نمی خواهد توجه همگان را از جرایم ترامپ منحرف سازد.

بایدن 77 ساله اظهار کرد: خیر من نمیخواهم توجه را از اصل موضوع منحرف کنم.

او ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا بوده که مرتکب جرایمی شده که او را واجد استیضاح ساخته اند اما من نمی خواهم توجه عمومی را از این مساله منحرف کنم.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 669

به "بایدن پست اوباما را هم مشخص کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن پست اوباما را هم مشخص کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید