تهدید سئول توسط خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش استدیو مرینا، خواهر رهبر کره شمالی، سئول را به بستن یک دفتر فرهنگی که نماد همکاری با کره جنوبی است و قطع روابط با مقامات این کشور تهدید کرد.

تهدید سئول توسط خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش استدیو مرینا به نقل از فارس، خواهر رهبر کره شمالی عصر شنبه به وقت تهران کره جنوبی را به بسته شدن یک دفتر فرهنگی که نماد ارتباط بین پیونگ یانگ و سئول است و قطع تماس با مقامات کره جنوبی تهدید کرد.

به نوشته خبرگزاری کیودو به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم یو جونگ خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز شنبه در بیانیه ای از بسته شدن کامل دفتر فرهنگی با کره جنوبی که در شهر مرزی کائه سانگ قرار گرفته است، اطلاع داد.

گفته می گردد که سخنان خواهر کره شمالی مرحله بعدی واکنش پیونگ یانگ به سئول و پخش جزوات علیه کره شمالی است. در بخشی از بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است: احساس می کنم زمان آن رسیده که روابط خود با مقامات کره جنوبی را قطع کنیم. ما به زودی اقدام بعدی را انجام خواهیم داد.

خواهر رهبر کره شمالی پیش تر گفته بود که در صورت تعلل سئول در قطع فعالیت فعالان ضد پیونگ یانگ، کشورش به توافق نظامی که در سال 2018 با کره جنوبی حاصل شد سرانجام می دهد. یکی از سخنگویان حزب حاکم کره شمالی نیز گفته بود که کره جنوبی در تعهدات خود صداقت ندارد.

یک مقام ارشد کره شمالی نیز روز شنبه در اظهاراتی تند خطاب به کره جنوبی مواضع و صحبت های سئول درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی را واقعا مضحک خواند.

که وون جونگ گان مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی که عضو ارشد هیات مذاکره این کشور در گفت وگوها با آمریکاست، امروز گفت: شنیدن اظهارات مهمل مقام های کره جنوبی درباره مسائل مرتبط با پیونگ یانگ و واشنگتن واقعا مضحک است (چرا) که آنها هیچ صلاحیتی برای اظهارنظر و دخالت کردن ندارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1031

به "تهدید سئول توسط خواهر رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید سئول توسط خواهر رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید