خبرنگاران روابط ایران و فرانسه شاهد گسترش در تمامی همکاری ها است

به گزارش استدیو مرینا، تهران - خبرنگاران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفت: بی شک روابط ایران و فرانسه که از تاریخی طولانی برخوردار است می تواند در پرتو کوشش مشترک و اراده ای دو سویه شاهد گسترش تمامی همکاری ها و در همه حوزه های متصور و ممکن باشد.

خبرنگاران روابط ایران و فرانسه شاهد گسترش در تمامی همکاری ها است

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

بهرام قاسمی روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با انتصاب ژان کاستکس نخست وزیر جدید جمهوری فرانسه و انتخاب کابینه جدید، امروز در نخستین ساعات بامداد طی نامه ای انتصاب وی را به مقام نخست وزیری جمهوری فرانسه را تبریک گفتم و برای وی و هیات دولت جدید آرزوی موفقیت کردم.

قاسمی تاکید نمود: در نامه های جداگانه ای به سایر وزیران کابینه جدید ضمن تبریک به آنها، همکاری های دیرپای چند صد ساله ایران و فرانسه در طول ادوار طولانی گذشته را به عنوان پشتوانه های مهمی از تجارب و چگونگی همکاری ها و مراودات علمی و فرهنگی و مالی فی مابین برشمردم.

قاسمی افزود: در این نامه ها به معضلات و مسائل دنیاِ در حال گذار کنونی و بخصوص تهدید صلح و امنیت بین المللی و افراط گرایی و تروریسم، آثار مخرب مالی همه گیری کووید- 19 و تاثیر غیرقابل باور آن در عرصه اقتصاد دنیا، بر ضرورت همکاری های سازنده در جهت تغییر شرایط موجود و کوشش برای دنیایی با هدف خروج از یکجانبه گرایی و تحکیم چند صدایی و چند جانبه گرایی و حصول استقلال و صلح و امنیت دنیای در پرتو اصلاح بعضی از روزهای نامطلوب برجای مانده از گذشته که دنیا و دنیایان را به سهولت در معرض سخت ترین بحران های غیرقابل تحمل و باور قرار می دهد، تاکید نمودم.

وی در این توییت توضیح داد: بی شک روابط ایران و فرانسه که از تاریخی طولانی برخوردار است می تواند در پرتو کوشش مشترک و اراده ای دوسویه شاهد گسترش تمامی همکاری ها و در همه حوزه های متصور و ممکن باشد.

سفیر ایران در فرانسه افزود: همچنین در انتها دوران کاری ادوارد فیلیپ نخست وزیر پیشین فرانسه که صندلی خود را به ژان کاستکس داد از تمامی همکاری های وی در طول دوران نخست وزیری قدردانی نموده و ضمن تبریک سمت جدید که با انتخاب مردم به عنوان شهردار شهری مهم (لو آور) انتخاب شده، برایشان آروزی موفقیت کردم.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1064

به "خبرنگاران روابط ایران و فرانسه شاهد گسترش در تمامی همکاری ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روابط ایران و فرانسه شاهد گسترش در تمامی همکاری ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید