خبرنگاران مسائل بیمارستان رحیمیان الوند با اهدا به بخش دولتی برطرف می شود

به گزارش استدیو مرینا، قزوین - خبرنگاران - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت : مسائل بیمارستان رحیمیان الوند با اهدای آن به دانشگاه علوم پزشکی و پرداخت تمام تعهدات آن از سوی دولت برطرف می شود.

خبرنگاران مسائل بیمارستان رحیمیان الوند با اهدا به بخش دولتی برطرف می شود

سیده حمیده زرآبادی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان رحیمیان و نشست مشترک با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، تأمین اجتماعی و بیمارستان رحیمیان که به منظور رسیدن به نتیجه نهایی برای حل قطعی مشکل این بیمارستان برگزار شد، به خبرنگار استدیو مرینا گفت: این بیمارستان پس از چندین سال فعالیت به علت مسائل اقتصادی و همچنین فراهم نبودن امکان تداوم خرید خدمات آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی تعطیل شده و خدماتی به جز در بخش کلینیک ها ارائه نمی دهد.

وی اضافه کرد: بیمارستان رحیمیان تنها بیمارستان شهرستان پرجمعیت و عمدتاً با افشار کم درآمد البرز است بنابراین ادامه تعطیلی بیمارستان هیچ توجیهی ندارد و باید هرچه زودتر به هر شکل ممکن بازگشایی شود.

این نماینده اضافه کرد: در صورت بازگشایی بیمارستان هم نیت خیر گردانندگان آن در مسیری بهتر تداوم می یابد و هم مساله دسترسی ساکنان البرز به نزدیکترین بیمارستان محل سکونتشان تسهیل می شود.

زرآبادی با اشاره به مکاتبه و مذاکره با مسئولان دولت در تهران و مسئولان استانی و نرسیدن به نتیجه مورد نظر در خصوص این بیمارستان، اضافه کرد: در این راستا یک نشست مشترک با حضور مسئولان بیمارستان، دانشگاه و تأمین اجتماعی برگزار شد تا نتیجه قطعی مورد توافق را به دولت پیشنهاد دهیم.

وی گفت: در این نشست چند پیشنهاد از سوی مسئولان علوم پزشکی و بیمارستان رحیمیان مطرح شد که در نهایت با توجه به نظرات مطرح شده با موافقت دو طرف قرار شد این بیمارستان به دانشگاه اهدا شود به شرطی که تمام تعهدات اقتصادی و غیراقتصادی گردانندگان بیمارستان را نیز پرداخت کند.

زرآبادی اضافه کرد: با توجه به سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به قزوین این پیشنهاد را به صورت ویژه با نوبخت مطرح خواهیم کرد تا در صورت موافقت و اختصاص ردیف بودجه و همچنین مجوز استخدام نیروی مورد نیاز به این بیمارستان نسبت به اهدای آن به دانشگاه علوم پزشکی اقدام شود و مردم خدمات را با تعرفه دولتی از این بیمارستان بگیرند.

بیمارستان رحیمیان الوند 18 سال پیش به عنوان یک بیمارستان خیریه آغاز به کار کرد و از سال 86 دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای نخستین بار در کشور قرارداد خرید خدمت از یک بیمارستان خیریه را برای کاهش هزینه های درمان بیماران منعقد ساخت.

اخیراً با توجه به شرایط اقتصادی و برخی اختلاف نظرها بین دو طرف خدمات آن به جز در بخش درمانگاه ها تعطیل شده است.

این بیمارستان تنها بیمارستان شهرستان البرز است که تعطیلی آن در پنج ماه گذشته موجب نگرانی مردم و دشواری دسترسی به خدمات درمانی شده است.

7388*6101

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 215

به "خبرنگاران مسائل بیمارستان رحیمیان الوند با اهدا به بخش دولتی برطرف می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسائل بیمارستان رحیمیان الوند با اهدا به بخش دولتی برطرف می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید