دانمارک سفیر عربستان سعودی را به دلیل حمایت از تروریسم در ایران احضار کرد

به گزارش استدیو مرینا، وزارت خارجه دانمارک اعلام نمود که کوپنهاگ سفیر عربستان سعودی را در اعتراض به حمایت اقتصادی این کشور از تروریست ها در ایران احضار نموده است.

دانمارک سفیر عربستان سعودی را به دلیل حمایت از تروریسم در ایران احضار کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه دانمارک سفیر عربستان سعودی را به دلیل حمایت این کشور از بعضی از گروه های جدایی طلب و تروریست در جنوب ایران احضار و مراتب اعتراض خود را از این قضیه به مقام سعودی ابلاغ کرد.

به گزارش روزنامه رأی الیوم به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه دانمارک چهارشنبه بیان کرد که سفیر عربستان سعودی در کپنهاگ را به دلیل نقش سرنموده های گروه تروریستی الاهوازیه در تحریک به انجام عملیات تروریستی در ایران و حمایت اقتصادی ریاض از این سرنموده ها احضار نموده است.

در همین ارتباط، پلیس دانمارک نیز طی بیانیه ای از وجود پرونده پیگیری قضایی سه تن از افرادی اطلاع داد که متهم به تحریک به انجام حملات تروریستی در ایران و حمایت اقتصادی از تروریسم در این کشور بوده و با سرویس اطلاعات عربستان سعودی همکاری نموده اند.

در بیانیه وزارت خارجه دانمارک آمده است: به سفیر عربستان سعودی به وضوح ابلاغ شد که ما هرگز تحت هیچ شرایطی چنین فعالیت هایی را قبول نمی کنیم. همچنین سفیر ما در عربستان سعودی نیز فوراً این پیغام را به مقامات سعودی منتقل نموده است.

بر اساس این گزارش، سه فرد مذکور که از اعضای گروهک الاهوازیه و مقیم دانمارک هستند، ماه فوریه گذشته به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی نموده اند. بر اساس گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک، سه متهم مذکور بین سال های 2012 تا 2018 برای سعودی ها جاسوسی نموده اند.

برک اندرسن، رئیس نهاد دانمارکی گفته به هیچ وجه قابل قبول نیست که کشورهای خارجی و سرویس های اطلاعاتی آن ها، از دانمارک به عنوان کانون حمایت اقتصادی از تروریسم استفاده نموده و اقدام به حمایت و پشتیبانی از تروریسم نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1016

به "دانمارک سفیر عربستان سعودی را به دلیل حمایت از تروریسم در ایران احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانمارک سفیر عربستان سعودی را به دلیل حمایت از تروریسم در ایران احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید