رایزنی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره وخامت اوضاع در شرق اوکراین

به گزارش استدیو مرینا، کرملین اظهار داشت که روسای جمهوری روسیه و اوکراین امروز درباره اوضاع کنونی در دونباس مذاکره کرده و پوتین بر ضرورت توقف تیراندازی نظامیان اوکراینی به سمت مناطق مسکونی که باعث کشته شدن مردم غیرنظامی شده، تأکید کرده است.

رایزنی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره وخامت اوضاع در شرق اوکراین

به گزارش گروه بین الملل استدیو مرینا به نقل از خبرگزاری تاس، کاخ کرملین تایید کرد که امروز (چهارشنبه) مذاکرات تلفنی بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین انجام گرفته است، بر اساس این اطلاعات، پوتین از زلنسکی خواست تا از ادامه تیراندازی نیروهای مسلح اوکراین به سمت مناطق مسکونی دونباس که باعث کشته شدن مردم غیرنظامی شده خودداری شود.

دفتر مطبوعاتی کرملین اظهار داشت: در جریان این گفت وگوی تلفنی که به ابتکار عمل طرف اوکراینی انجام شد، مسائل مربوط به حل و فصل مناقشه نظامی در مناطق جنوب و شرق اوکراین بررسی شد و بر اهمیت رعایت کامل رژیم آتش بس که از تاریخ 21 ماه جولای (30 تیر ماه) در مطنفه دونباس برقرار شده و همچنین عدم استقرار نیروها و تجهیزات نظامی در خطوط مرزی طرفین تاکید شد. رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که برای حل و فصل اوضاع ضروری است تا قبل از هر چیز، حمله نیروهای مسلح اوکراین به مناطق مسکونی دونباس که باعث کشته شدن ساکنین غیرنظامی شده متوقف شود. طرفین همچنین فعال سازی اقدامات برای بازگشت زندانیان اوکراینی به کشورشان را نیز مورد بررسی قرار دادند.

پیش از این، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرده بود که در گفت وگوی تلفنی خود با ولادیمیر پوتین، مسئله کشته شدن 4 نظامی اوکراینی در دونباس را مورد بررسی قرار داده و از رئیس جمهوری روسیه خواسته تا از نفوذ خود در منطقه استفاده کرده و مانع از کشته شدن نظامیان اوکراینی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 237

به "رایزنی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره وخامت اوضاع در شرق اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی تلفنی پوتین و زلنسکی درباره وخامت اوضاع در شرق اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید