سرلشکر باقری: سند راهبرد روابط 25 ساله ایران و چین مورد تایید رهبر انقلاب است

به گزارش استدیو مرینا، رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: سند راهبرد روابط 25 ساله ایران وچین مورد تایید رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

سرلشکر باقری: سند راهبرد روابط 25 ساله ایران و چین مورد تایید رهبر انقلاب است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو های مسلح بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در دیدار با سپهبد شائو یوئان مینگ معاون روابط بین الملل ارتش چین و رئیس کمیسیون مشترک نظامی ایران و چین با بیان اینکه روابط دو کشور ایران و چین رو به توسعه است، گفت: رهبر معظم انقلاب روابط ایران و چین را راهبردی می دانند و رئیس جمهور چین هم چنین نگرشی را به این روابط دارد.

وی اضافه کرد: سند مهمی در جمهوری اسلامی ایران درباره راهبرد روابط 25 ساله دو کشور تدوین شده است که به مقامات چین نیز ارائه شد، این سند در عالی ترین سطوح کشور ما تهیه شده و مورد تایید رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با تاکید بر اینکه اراده دائمی دو کشور بر توسعه روابط است، توضیح داد: نگاه دیگر کشور ها و دشمنی هایی که وجود دارد تاثیری در روابط ما نخواهد داشت و امیدوارم نگاهی که مقامات چین به این سند در تنظیم روابط دارند و پاسخی که به این پیشنهاد راهبردی ما می دهند، باعث ادامه جهت توسعه ای روابط باشد.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه تهدیدات و علایق مشترکی میان ما و چین وجود دارد، ادامه داد: زمینه های همکاری بسیار متنوعی برای همکاری نیرو های مسلح دو کشور وجود دارد و امیدوارم با کوشش جنابعالی بعنوان رئیس چینی کمیسیون مشترک دو کشور، در همه زمینه ها بتوانیم روابط را توسعه دهیم.

در ادامه این دیدار سپهبد شائو یوئان مینگ معاون روابط بین الملل ارتش با اشاره به سفر اخیر سرلشکر باقری به کشور چین گفت: این سفر همکاری های نیرو های مسلح دو کشور را به صورت مطلوب پایه ریزی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 501

به "سرلشکر باقری: سند راهبرد روابط 25 ساله ایران و چین مورد تایید رهبر انقلاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکر باقری: سند راهبرد روابط 25 ساله ایران و چین مورد تایید رهبر انقلاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید