مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج تخلفات فرودگاه استان را مورد بررسی قرار داد

به گزارش استدیو مرینا، مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج در نامه ای به مدیر فرودگاه یاسوج خواستار تشریح ابعاد مختلف با سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج سال 97 شد.

مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج تخلفات فرودگاه استان را مورد بررسی قرار داد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج در نامه ای به مدیر فرودگاه یاسوج خواستار پاسخ به اذهان عمومی، تشریح ابعاد مختلف تخلفات در رابطه با سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج سال 97 شد.

متن نامه به شرح زیر است:

مدیریت فرودگاه یاسوج

سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، با توجه به گزارش کمیسیون اصل 90 در رابطه با سقوط هواپیمای یاسوج مورخ 28 اردیبهشت 1399 و تخلفاتی که در این گزارش تحت عنوان تخلفات قبل از پرواز بیان شده سه تخلف مستقیما به فرودگاه یاسوج اشاره دارد.

سه مورد تخلف فرودگاه یاسوج در رابطه با سقوط هواپیمای پرواز تهران-یاسوج بدین شرح است:

فرودگاه یاسوج می بایست نسبت به درخواست ارتقاء سامانه گزارش هواشناسی و ارتقاء تجهیزات آن فرودگاه اقدام می نمود. در صورتی که اطلاعات پیش بینی هواشناسی منطقه ای دقیق به خلبان داده می شد، به احتمال قریب یقین خلبان پرواز را انجام نمی داد.

DME فرودگاه یاسوج در روز سانحه خراب بوده و این موضوع به نحوه مناسب اطلاع رسانی نشده بود.

افزایش طول باند فعالیت پروازی در فرودگاه یاسوج مدت ها متوقف شده بود. بررسی ها نشان می دهد هیچگونه مجوزی برای شروع مجدد فعالیت پروازی این فرودگاه صادر نشده و اصولاً معلوم نیست چه مرجعی مجوز فعالیت پروازی مجدد فرودگاه را صادر نموده است.

با توجه به موارد تخلف فرودگاه یاسوج، چگونه پس از 77 روز از این سانحه تلخ و دردناک، پرواز های فرودگاه یاسوج از سرگرفته شد و بعد از رفتن شرکت هواپیمایی آتا، نهایتا با 11ماه وقفه در پرواز های فرودگاه یاسوج، 21 دی ماه 97 نخستین پرواز رسمی شرکت هواپیمایی ماهان در این فرودگاه انجام شد؟

قطعا مسئله تقویت گردشگری میانبری به سوی جهش تولید بوده و از موارد مهم در جذب گردشگر، حمل و نقل است. با توجه به پتانسیل بالای گردشگری استان ک و ب، بویژه شهر یاسوج (پایتخت طبیعت ایران) فرودگاه یاسوج کمترین نقش در جذب گردشگر به این استان را داشته و امیدواریم در آینده ای نزدیک شرایط این فرودگاه و پرواز هایش بگونه ای باشد که نه تن ها مسئولین استانی برای سفر های خود از پرواز های فرودگاه یاسوج استفاده نمایند، بلکه موجب تقویت گردشگری در استان نیز شود.

در نهایت از شما به عنوان مقام مسئول جهت پاسخ به اذهان عمومی، تشریح ابعاد مختلف تخلفات مذکور و اقدامات مجموعه فرودگاه یاسوج جهت افزایش سطح ایمنی پرواز ها را خواستاریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 996

به "مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج تخلفات فرودگاه استان را مورد بررسی قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع دانشجویان عدالت خواه دانشگاه یاسوج تخلفات فرودگاه استان را مورد بررسی قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید