پرس تی وی: آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده اصرار دارد

به گزارش استدیو مرینا، منبعی آگاه در اظهارات خود به پرس تی وی تصریح نموده است که آمریکا با حفظ این تحریم ها به بهانه های مختلف درصدد تحمیل برجامی به مراتب ضعیف تر از برجام سال 2015 به ایران است که عملاً هیچ گونه گشایشی در اقتصاد ایران ایجاد نخواهد کرد.

پرس تی وی: آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده اصرار دارد

به گزارش خبرنگاران، پرس تی وی امروز از یک منبع مطلع در تهران کسب اطلاع کرد که آمریکا تا به امروز نه تنها انجام اصلاحاتی را که باعث کاهش ریسک همکاری مالی و بانکی با ایران می گردد، نپذیرفته است، بلکه عملاً ریسک همکاری با ایران را بالاتر برده است.

به گفته این منبع مطلع، آمریکا بر حفظ ساختار تحریم های فلج کننده و به ویژه عدم لغو قانون کاتسا اصرار دارد. همچنین آمریکا برطرف تحریم از نهادها و افراد باقی مانده در لیست تحریم SDN را به میزان زمان اجرای برجام رد نموده است.

این منبع مطلع ادامه داده است که عدم لغو قانون کاتسا و ادامه تحریم های افراد و نهادهای ایرانی به بهانه های مختلف به معنی فلج شدن تعاملات بانکی و مالی در خارج و حتی در داخل ایران است و منجر به نوعی خودتحریمی در داخل کشور می گردد.

وی به پرس تی وی گفته است در حالی که کاتسا از جمله قوانین تحریمی است که در دوره ترامپ در ادامه تحریم های فلج کننده وضع شده است، تا به امروز نشانه ای از تمایل آمریکا به لغو آن دیده نشده است. هیئت مذاکره کننده ایرانی در وین نیز بارها بر ضرورت لغو همه تحریم های بعد از اجرایی شدن برجام و اجرای کامل برجام تأکید نموده است و آقای عراقچی تحریم های موسوم به برنامه ویزا، آیسا و کاتسا را از جمله این تحریم ها ذکر نموده است که باید لغو گردد.

منبع مطلع در اظهارات خود به پرس تی وی تصریح نموده است که آمریکا با حفظ این تحریم ها به بهانه های مختلف درصدد تحمیل برجامی به مراتب ضعیف تر از برجام سال 2015 به ایران است که عملاً هیچ گونه گشایشی در اقتصاد ایران ایجاد نخواهد کرد.

منبع مطلع پرس تی وی تأکید نموده است آمریکا باید با اجرای کامل بند 29 برجام تمامی موانع عادی شدن روابط تجاری و مالی ایران با دنیا را بردارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1608

به "پرس تی وی: آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده اصرار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرس تی وی: آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده اصرار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید