پیش نویس قانونی در کنگره آمریکا برای درج اخوان المسلمین در لیست تروریستی

به گزارش استدیو مرینا، یک عضو کمیته روابط خارجه سنای آمریکا پیش نویس قانونی را برای درج جنبش اخوان المسلمین در لیست تروریستی به کنگره ارائه کرد.

پیش نویس قانونی در کنگره آمریکا برای درج اخوان المسلمین در لیست تروریستی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت الحره، سناتور تد کروز، عضو کمیته روابط خارجه سنای آمریکا ضمن ارائه این پیش نویس، گفت: جنبش (اخوان المسلمین) مسؤول حمایت از تروریسم و گسترش آن است.

او در ادامه اتخاذ اقداماتی را علیه گروه هایی که از تروریسم حمایت اقتصادی می نمایند، خواهان شد.

سناتور کروز اظهار کرد: ارائه این قانون در کنگره موضع گیری آمریکا در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و مقابله با تهدیدهای آن را تقویت خواهد نمود.

این عضو کمیته ورابط خارجه سنای آمریکا در ادامه گفت: تعدادی از هم پیمانان آمریکا در دنیا عرب مدت طولانی است که به این نتیجه رسیده اند، اخوان المسلمین یک گروه تروریستی است که برای گسترش آشوب در خاورمیانه کوشش می نماید.

او تاکید نمود که همراه با دوستان خود در سنا به کوشش برای در پیش دریافت اقداماتی علیه گروه هایی که حامی اقتصادی تروریسم هستند، ادامه خواهد داد.

کروز سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس است و پیش نویسی که ارائه نموده، از وزارت خارجه آمریکا می خواهد از قدرت قانونی خود برای درج گروه اخوان المسلمین در دسته سازمان های تروریستی استفاده کند.

این مساله نیازمند آن است وزارت خارجه آمریکا گزارشی درباره اینکه آیا ملاک های این دسته بندی شامل حال اخوان المسلمین می شوند یا نه، به کنگره ارائه دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1318

به "پیش نویس قانونی در کنگره آمریکا برای درج اخوان المسلمین در لیست تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش نویس قانونی در کنگره آمریکا برای درج اخوان المسلمین در لیست تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید