چاووش اوغلو: تحریم های ایران علاوه بر مردم آن به کشور های همسایه هم آسیب می رساند

به گزارش استدیو مرینا، وزیر امور خارجه ترکیه ضمن انتقاد از تحریم های وضع شده علیه ایران، آن را ابزار سیاسی ناخوشایند توصیف کرد.

چاووش اوغلو: تحریم های ایران علاوه بر مردم آن به کشور های همسایه هم آسیب می رساند

به گزارش ، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در یادداشتی برای روزنامه واشنگتن پست به انتقاد از تحریم های بین المللی در سایه شیوع ویروس کرونا پرداخت و آن را ابزار سیاسی ناخوشایند و مغایر با اقدامات بشردوستانه عنوان نمود.

چاووش اوغلو در این یادداشت که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه ترکیه نیز منتشر شده است با تاکید بر همکاری کشور ها در جریان شیوع ویروس کرونا، اعمال تحریم ها را آسیب بر مردم یک کشور دانست.

در بخشی از این یادداشت چاووش اوغلو می نویسد: تحریم ها ابزار سیاسی ناخوشایند است که باید جنبه بشردوستانه آن مورد توجه قرار بگیرد. تحریم ها همانند آنچه علیه ایران وضع شده است نه تنها به مردم ایران آسیب می زند بلکه تبعاتی برای کشور های همسایه آن نیز دارد.

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به این که چنین خطری در شرایط شیوع همه کشور ها را تهدید می نماید، ادامه داد: هر آنچه اکنون می کاریم در آینده به صورت کامل به سراغمان می آید. پس بهتر است آن ها واقعیاتی مانند نظام جهانی مبتنی بر قانون، شبکه کشور های کارآمد و مسئولیت پذیر باشند که در نهایت به ما سود برسانند.

چاووش اوغلو در بخش دیگری از این یادداشت بار دیگر درخواست تغییر ساختار شورای امنیت سازمان ملل را تکرار کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 893

به "چاووش اوغلو: تحریم های ایران علاوه بر مردم آن به کشور های همسایه هم آسیب می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: تحریم های ایران علاوه بر مردم آن به کشور های همسایه هم آسیب می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید