کارشناس آمریکایی: توافق قطر بهانه واشنگتن برای خروج از افغانستان است

به گزارش استدیو مرینا، کارشناس مسایل سیاسی از آمریکا گفت که ترامپ تحت هر شرایطی می خواهد افغانستان را ترک کند و توافق قطر پوشش و بهانه ای برای خروج نظامی از این کشور است.

کارشناس آمریکایی: توافق قطر بهانه واشنگتن برای خروج از افغانستان است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای استدیو مرینا، مایکل روبین پژوهشگر موسسه امریکن انترپرایز اظهارداشت که آمریکا مصمم است تا افغانستان را تحت هر شرایطی ترک کند، بنابراین تداوم حملات طالبان پیامدهای کمی برای آن ها خواهد داشت.

این کارشناس آمریکایی توضیح داد: توافقنامه آمریکا و طالبان توافقی برای برقراری صلح در افغانستان نیست بلکه پوششی است تا واشنگتن نیروهایش را از افغانستان خارج کند، حتی اگر این کار خیانتی به نیروهای افغان باشد.

لازم به ذکر است که اگرچه دولت افغانستان در توافق قطر دخیل نبود و در حاشیه مذاکرات آمریکا و طالبان قرار داشت اما این توافقنامه شامل تعهدات دولت افغانستان نیز می گردد که از جمله آن تبادل 5 هزار زندانی طالبان با یکهزار نفر از نیروهای امنیتی افغان است.

تبادل زندانیان قرار بود 20 اسفند صورت گیرد تا راه برای گفت وگوهای صلح بین دولت افغانستان و طالبان هموار گردد اما کابل تا به امروز تنها 550 زندانی و طالبان نیز 60 نفر را آزاد نموده اند.

یکی از اعضای طالبان نیز به ای اف پی گفت که این گروه تا زمان آزادی زندانیان تمایلی برای کاهش خشونت ها ندارد و مذاکره بدون آزادی زندانیان شروع نخواهد شد.

این عضو طالبان اضافه کرد: دولت غنی کوشش دارد تا صبر ما را آزمایش کند اما ما می گوییم که خسته نیستیم و آماده جنگیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 820

به "کارشناس آمریکایی: توافق قطر بهانه واشنگتن برای خروج از افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس آمریکایی: توافق قطر بهانه واشنگتن برای خروج از افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید