کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده ایم، تصمیم گیرنده در این مورد اردوغان است

به گزارش استدیو مرینا، رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه با اشاره به آمادگی این حزب برای انتخابات زودهنگام گفت: در این باره تنها دو نفر می توانند تصمیم بگیرند.

کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده ایم، تصمیم گیرنده در این مورد اردوغان است

به گزارش گروه بین الملل استدیو مرینا ، کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق در مصاحبه ای تلویزیونی با شبکه فاکس تی وی ترکیه در مورد امکان انتخابات زودهنگام در این کشور گفت: تصمیم به اینکه انتخابات زودهنگام برگزار گردد یا نگردد تنها با 2 نفر است؛ اول رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه و رئیس جمهور و دوم دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی. حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی در مجلس تحت حضانت اردوغان هستند.

وی اضافه کرد: برای انتخابات زودهنگام اردوغان تصمیم می گیرد و آقای باغچلی نیز با بیان اینکه من از اینها خسته ام و شرایط مالی ما نیز که معین است به دنبال انتخابات زودهنگام خواهد رفت.

رهبر حزب جمهوری خلق با اشاره به اینکه این حزب برای انتخابات زودهنگام آماده است، گفت: ما اساساً در میدان حاضر هستیم و خود را آماده نموده ایم.

کلیچدار اوغلو با بیان اینکه ما برای انتخابات زودهنگام هیچ تردیدی نداریم، گفت: هدفمان برای کشور دموکراسی و آرامش است. آنها برای تضعیف حزب خوب به توطئه هایی دست زدند. علیه اکرم امام اوغلو شهردار استانبول نیز چنین شد. اما ما هر دو توطئه را خنثی کردیم. حالا قصد دارند همین اقدام مشابه را علیه باباجان رهبر حزب دموکراسی و پیشرفت و احمد داوود اغلو رهبر حزب آینده نیز انجام دهند. ما مانع این دو توطئه هم خواهیم شد.

وی با انتقاد از اقدامات انجام گرفته برای ممانعت از ورود نمایندگان احزاب جدید التاسیس باباجان و داوود اوغلو به مجلس گفت: تو در مقابل دموکراسی ایستاده ای. کسی که در مقابل کودتا ایستاده، در مقابل کودتای حقوقی هم می ایستد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1004

به "کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده ایم، تصمیم گیرنده در این مورد اردوغان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده ایم، تصمیم گیرنده در این مورد اردوغان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید