احمد عباسی: بعضی ملی پوشان فوتسال از موفقیت اشباع شده بودند، به جام جهانی 2016 می رفتم، در لیتوانی بیشتر به تیم یاری می کردم

به گزارش استدیو مرینا، بازیکن تیم ملی فوتسال ایران معتقد است بعضی بازیکنان این تیم در موفقیت و کسب عناوین مختلف ملی اشباع شده اند و بازیکنان جوان باید وارد تیم ملی شوند.

احمد عباسی: بعضی ملی پوشان فوتسال از موفقیت اشباع شده بودند، به جام جهانی 2016 می رفتم، در لیتوانی بیشتر به تیم یاری می کردم

سعید احمد عباسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تداوم یکه تازی گیتی پسند در صدر جدول لیگ برتر فوتسال با رجحان 7 بر یک مقابل فردوس قم گفت: بازی بسیار سختی بود. قم بازیکنان تکنیکی و بسیار خوبی دارد و فردوس، همه بزرگان را در خانه خود اذیت می نماید. ما تیم باتجربه ای داریم، در ابتدای مسابقه به گل رسیدیم و پس از آنهم از این گل ها محافظت کردیم. در ادامه بر بازی تسلط پیدا کردیم و با اختلاف پیروز شدیم.

آقای گلی برای من ملاک نیست، اما این عنوان در یکی از رجحانن لیگ های دنیا افتخار است

وی در مورد بخت بالای خودش برای تکرار عنوان آقای گلی لیگ برتر اعلام کرد: از ابتدای فصل به محمد کشاورز گفتم آقای گلی برای من ملاک نیست. کوشش می کنم گیتی پسند در هر مسابقه پیروز گردد و این از هر چیزی مهمتر است. با این حال لیگ برتر ایران یکی از لیگ های برتر دنیاست و آقای گلی این مسابقات افتخاری است که سال گذشته نصیب من شد. گیتی پسند شرایط بسیار خوبی دارد و مالک باشگاه هوای بازیکنان را دارد. کشاورز هم بار فنی و مدیریت خوبی دارد و هر کسی وظایف خود را انجام می دهد.

فقط ناظر بازی روی خروج طرفداران حساسیت داشت

ملی پوش تیم گیتی پسند با اشاره به حضور طرفداران در سالن شهید حیدریان قم توضیح داد: در هر سالن حدود 10 تماشاگر حضور دارند و این اتفاق در اصفهان هم رخ می دهد. تماشاگران در قم فحاشی نمی کردند و فقط ناظر بازی روی خروج آنها از سالن حساسیت داشت. تیم ما مسئله ای بابت حضور طرفداران نداشت. گاهی اتفاقاتی روی سکوهای تماشاگران ایجاد می گردد که این هم از جذابیت های فوتسال است. تنش های زیادی میان بازیکنان فوتسال رخ می دهد و طرفداران می خواهند از تیم خود دفاع نمایند.

باید از داوران انتظار داشته باشیم به سطح بین المللی برسند

احمد عباسی درباره نقدها نسبت به اشتباهات داوری در میان مربیان فوتسال به خبرنگاران گفت: من درباره داوری صحبت نمی کنم، اما کارت زرد داور به من مقابل فردوس صد درصد اشتباه بود. همانطور که انتظار داریم فوتسال ایران به سطح بالای دنیای برسد، باید از داوران انتظار داشته باشیم خود را به سطح بین المللی برسانند. یک داور با اشتباه خود می تواند زحمات یک سال تیمی را هدر بدهد و برای همه بازی های لیگ باید داوران قدرتمندی انتخاب گردد.

شمسایی به هدف خود می رسد

وی در مورد انتخاب وحید شمسایی به عنوان سرمربی نو تیم ملی فوتسال اعلام نمود: از ناظم الشریعه تشکر می کنم که زحمات زیادی برای من، ملی پوشان و تیم ملی کشید. او بیشتر با ما رفیق بود تا اینکه مربی ما باشد. شمسایی اسطوره فوتسال ایران و آسیاست و حضورش در تیم ملی می تواند مثبت باشد. شمسایی تجربه باشگاهی زیادی دارد و باید به او یاری کنیم تا به اهدافش برسد. با شناختی که از شمسایی دارم، او کوشش زیادی می نماید و به هدف خود می رسد.

بعضی بازیکنان تیم ملی از موفقیت اشباع شده بودند

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران در مورد لزوم تغییر نسل در این تیم عنوان نمود: پس از جام دنیای گفتم باید خون تازه ای وارد رگ های تیم ملی گردد. انگار بعضی بازیکنان خسته و از موفقیت اشباع شده اند. در عین حال، جوانان بسیار خوبی داریم که می توانند به تیم ملی یاری نمایند و شمسایی هم به این نکته اشاره نمود که می توان صد درصد تیم ملی را تغییر داد. نباید فقط نتیجه گرا باشیم و نسل تیم ملی باید تغییر کند. یک تیم نمی تواند به دو جام دنیای و سه جام ملت های آسیا برود و باید یک جا تغییر کند.

اگر به جام دنیای 2016 می رفتم، در لیتوانی بیشتر به تیم ملی یاری می کردم

احمد عباسی در این باره که جوانگرایی در تیم ملی در سال های گذشته باعث یاری به بازیکنانی چون خودش می شد، گفت: خودم روز آخر از جام دنیای 2016 خط خوردم. اگر در لیست تیم ملی حضور داشتم و حتی فرصت بازی هم پیدا نمی کردم، در جام دنیای 2021 لیتوانی بیشتر به تیم ملی یاری می کردم. با این حال اتفاقات به شکل دیگری رقم خورد. برای جام دنیای 2024 کوشش می کنم و هر یاریی از دستم بربیاید، برای موفقیت تیم ملی انجام خواهم داد.

تا انتها فصل در گیتی پسند خواهم بود

وی در مورد پیشنهادهای خارجی خود پس از جام دنیای 2021 و احتمال انتخاب یکی از این گزینه ها برای فصل آینده اعلام کرد: پیشنهادهایی دریافت کردم، اما با گیتی پسند قرارداد دارم و تا انتها فصل در این تیم خواهم بود. ان شاءالله پس از قهرمانی در لیگ برتر محتمل است به یکی از لیگ های خارجی بروم. با این حال خودم را درگیر این مسائل نمی کنم و تمرکزم روی دیدارهای گیتی پسند است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2000

به "احمد عباسی: بعضی ملی پوشان فوتسال از موفقیت اشباع شده بودند، به جام جهانی 2016 می رفتم، در لیتوانی بیشتر به تیم یاری می کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمد عباسی: بعضی ملی پوشان فوتسال از موفقیت اشباع شده بودند، به جام جهانی 2016 می رفتم، در لیتوانی بیشتر به تیم یاری می کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید