فرهنگ و هنر

31 پروژه گردشگری در خراسان جنوبی به بهره برداری می رسد

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: 31 پروژه گردشگری در خراسان جنوبی در هفته گردشگری امسال به بهره برداری می رسد.

30 شهریور 1398

حمایت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی از تقویت تاسیسات گردشگری بیله سوار

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیله سوار از حمایت شرکت توسعه ایران گردی و دنیا گردی برای تقویت تأسیسات گردشگری بیله سوار اطلاع داد.

28 شهریور 1398

تخریب بافت تاریخی میبد در نطفه خفه شد

اخیرا افرادی در شهر میبد، اقدام به تخریب بافت تاریخی این منطقه کردند و حالا رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اعتراض به این اتفاق حکم توقف تخریب را صادر نموده است.

27 شهریور 1398

مسائل مربوط به بافت تاریخی شهرستان خوی آنالیز شد

موضوعات و مسائل مرتبط با بافت تاریخی خوی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان آنالیز شد.

25 شهریور 1398

فریمان میراث دار معماری مدرن است

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان فریمان گفت: شهر فریمان به واسطه ایجاد اولین سازه های معماری مدرن در این شهر میراث دار معماری مدرن است. بافت شهری فریمان می تواند از طریق سازمان میراث فرهنگی کشور برای ثبت جهانی آن نامزد شود.

24 شهریور 1398

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی حامیان میراث فرهنگی برگزار گردید

مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم شرکت تعاونی حامیان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانیان با حضور سهامداران برگزار گردید و طی آن اعضای هیات مدیره جدید برای سه سال آینده انتخاب شدند.

24 شهریور 1398

پروژه سنگفرش جهت دسترسی به محوطه تاریخی شهر یری افتتاح شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: فاز اول پروژه سنگفرش راستا دسترسی به محوطه تاریخی شهر یری با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح شد.

24 شهریور 1398

شیلا و ترانه و مرجان؛ خانم های بازیگرِ مترجم!

روزنامه شهروند: درست در روزهایی که شعر های بهاره رهنما و لیلا اوتادی با هشتگ های غیر جدی در فضای مجازی دست به دست می شد، گفته شد که شیلا خداداد هم با کتابی که ترجمه نموده به دنیای ادبیات وارد شده است. یک همزمانی نگران کننده؛ از این رو که می توانست نام این...

23 شهریور 1398

شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی چادگان

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چادگان امروز از شروع عملیات مرمت دستکند تاریخی شهرستان چادگان در غرب استان اصفهان اطلاع داد.

22 شهریور 1398

اجرای منظم گشت های نظارت مشترک اعضای ستاد در خراسان شمالی

گشت های نظارت مشترک اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی در نوروز 98 به صورت منظم برگزار می گردد.

21 شهریور 1398

هشدارهای نصیریان درباره تئاتر ایرانی و غربی

علی نصیریان می گوید: ما همواره به دنبال این بودیم که یک تئاتر ایرانی امروزی و زنده ولی بر اساس مضامین سنتی و اجتماعی و تاریخی و ادبی خودمان داشته باشیم؛ البته نه به این معنا که از لحاظ تکنیک از شناخت تئاتر غرب بی احتیاج باشیم، اما نباید مرعوب و تسلیم بلاقید...

20 شهریور 1398

کنسرت گرینکو؛ تب تند ما، اجرای خوب، موسیقی متوسط و جوگیری

نباید حتما پیانیست باشید تا متوجه شوید که یوگنی گرینکو چندان هم نوازنده درجه یکی نیست. قرار نیست با موسیقی به صورت حرفه ای آشنا باشید تا تشخیص بدهید که حتی آهنگساز ویژه ای هم نیست. اکثر قطعاتش بسیار کوتاهند و بسیار ساده. با این حال ستاره اقبالش به خصوص...

1 شهریور 1398

هدفون ها و هدست های برتر موجود در بازار ایران

خبرنگاران: برای بسیاری از کاربران، هدفون یک وسیله نه چندان کاربردی است که کیفیت آن چندان اهمیتی ندارد. از سوی دیگر کاربرانی هستند که روزانه از این وسیله، استفاده ای حرفه ای و طولانی مدت دارند.

15 مرداد 1398

چه زمانی گوشی های هوشمند منسوخ می شوند؟

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: همین ابتدای امر چند سؤال را مطرح می کنیم. آیا همچنان از MP3 پلیر پرتابل استفاده می کنید؟ یا از دوربین دیجیتال کامپکت بهره می برید؟ در خصوص پلیر CD یا نوار کاست چطور؟ کامپیوترهای جیبی؟

14 مرداد 1398

فیلم های معمولی، اما محبوب وب سایت راتن تومیتوز

خبرنگاران - ترجمه از حسین علی پناهی: بگذارید یک مشکل را همین ابتدا از میان برداریم: همه از نحوه امتیازدهی راتن تومیتوز و معنای آن اطلاع ندارند. این سایت در مقایسه با آی ام دی بی و متاکریتیک تنها اطلاعاتی را از افراد کسب می کند و می گوید که آیا یک فیلم تایید...

12 مرداد 1398

خجالت نکش؛ طنز در دل مفهومی تراژیک

روزنامه ایران - پوریا فلاح: فیلم خجالت نکش، به کارگردانی رضا مقصودی، با شعار سیاست کنترل جمعیت و دو بچه کافی است آغاز می شود. طنز شاکله اصلی فیلم است. در این یادداشت، سعی می کنم با وام گیری از دیالوگ های مطرح شده در فیلم نگاه طنز این اثر سینمایی را نشان...

10 مرداد 1398

خداحافظی سردبیر سایت اند ساند بعد از دو دهه

نیک جیمز پس از 21سال عهده دار بودن سردبیری مجله مشهور فیلم سایت اندساوند از این سمت استعفا داد.

8 مرداد 1398

جاذبه گردی رایگان در سنت پترزبورگ!

جاذبه های رایگان سنت پترزبورگسفر به روسیه و دیدن جاذبه های آن در هر کدام از شهرهایش، یکی از بهترین کارهایی است که در این تابستان پیش رو می توانید انجام دهید. یکی از شهرهای بسیار معروف این کشور که پر است از جاذبه های مختلف بسیار دیدنی، سنت پترزبورگ است....

7 مرداد 1398

پیرمردی که ثابت کرد دود از کنده بلند می گردد

پیرمرد چینی با شجاعت تمام توانست یک زن جوان را از دست سارقان نجات دهد.

24 تیر 1398

به دنبال دونادونی با جیب های خالی

استقلال اما به همان اندازه که برای کنار گذاشتن شفر درگیر مسائل مالی است، در مذاکره با دونادونی یا هر سرمربی خارجی دیگری با مسائلی از همین جنس رو به روست.

23 تیر 1398
تعداد: (36)