تقدیر از شهدای مدافع حرم در نشست شورای شهر

به گزارش استدیو مرینا، تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون با حضور دو پدر شهید، از جمله برنامه های نشست امروز شورای اسلامی شهر بود.

تقدیر از شهدای مدافع حرم در نشست شورای شهر

به گزارش خبرنگاران قم، یکصد و نود و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر امروز در ساختمان شهید باکری این شورا برگزار گردید.

یکی از مباحث مطرح شده در این نشست، لایحه اخذ مجوز توافق نامه فیمابین شهرداری و بعضی تعاونی های مسکن و یا مالکان زمین های شهری بود که این توافق نامه ها بر اساس سهم 50 درصدی شهرداری و سهم 50 درصدی مالک به تصویب رسید.

در عین حال یکی از این توافق نامه ها بر اساس کاربری مسکونی زمینی واقع در محدوده شهرک شکوهیه و با توجه به اولویت توسعه شهری در این محدوده و سکونت حداقل 600 خانوار از خانواده کارگران در آن مطرح شد که با توجه به مباحثی مانند حریم دکل برق در این پلاک، تصمیم گیری نهایی درباره آن به نشست بعدی شورا موکول شد.

همچنین در این نشست، لایحه اخذ مجوز اصلاح تعرفه مصوب نحوه تمدید پروانه های ساختمانی مورد بحث و آنالیز نهاده شد و به تأیید اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

البته در این باره حسین اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورا خواهان تفکیک بحث ریالی پروانه ساختمانی و بحث فنی آن شد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر قم بر این باورند که بحث ریالی تمدید پروانه ها نباید فشار مضاعفی به شهروندان وارد کند.

در ادامه زین العابدین قراچورلو به عنوان عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز در این باره توضیح داد: اخذ پروانه ساختمانی نباید به عنوان یک امتیاز برای افزایش ارزش افزوده مطرح باشد.

ارائه چند لایحه مساعدتی هم از دیگر برنامه های نشست امروز شورای اسلامی شهر بود که یکی از آن ها درباره حذف بخشی از عوارض پارکینگ و دیگری درباره مساعدت 230 میلیون تومانی برای اجرای عملیات آسفالت بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) بود که به تصویب اعضای شورا رسید.

تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم با حضور پدر دو شهید لشکر فاطمیون هم از دیگر برنامه های امروز شورای اسلامی شهر بود که در آن از پدر شهید شریف سروری تجلیل به عمل آمد، ضمن آن که پدر شهید جواد اکبری به عنوان پدر 4 شهید نیز مورد تقدیر نهاده شد.

اعضای شورای اسلامی شهر مقدس قم در نشست رسمی علنی امروز خود همچنین با معرفی محمود مسگری به عنوان نماینده این شورا در هیئت انضباطی تاکسیرانی قم موافقت کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1612

به "تقدیر از شهدای مدافع حرم در نشست شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از شهدای مدافع حرم در نشست شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید