خبرنگاران سردار اشتری: همه در برابر قانون یکسانند

به گزارش استدیو مرینا، تهران- خبرنگاران- فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به ماجرای درگیری نماینده مجلس با مامور وظیفه شناس راهور ناجا گفت: قطعا از مامور وظیفه شناس حمایت می کنیم، همه در برابر قانون یکسانند و از مسئولین انتظار داریم که نسبت به قانون التزام و احترام داشته باشند.

خبرنگاران سردار اشتری: همه در برابر قانون یکسانند

به گزارش یکشنبه شب خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در واکنش به پرونده درگیری نماینده مجلس با مامور وظیفه راهور گفت: بلافاصله پس از اینکه از این موضوع اطلاع پیدا کردیم، سریعا دستورات لازم را به معاونت حقوقی و بازرسی کل ناجا جهت آنالیز موضوع و رسیدگی به آن صادر کردیم و امید است هر چه زودتر آنالیز ها به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: حتما از مامور وظیفه شناس حمایت خواهیم کرد؛ نیروهای پلیس به صورت شبانه روز در اقصی نقاط کشور در شرایط اقلیمی مختلف اعم از سرما و گرما، انجام وظیفه می نمایند و همه باید به قانون احترام بگذارند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: قانون برای همه یکسان است و همه ملزم به اطاعت از قانون هستند و البته انتظار داریم کسانی که مسئولیت و یا جایگاهی دارند بیش از دیگران نسبت به رعایت قانون التزام داشته باشند.

سردار اشتری با بیان اینکه همیشه از نیروهای وظیفه شناس و متعهد حمایت نموده ایم، خاطر نشان کرد: زوایای مختلف این موضوع روشن و در حال آنالیز است و قطعا از این مامور وظیفه شناس نیز حمایت خواهیم کرد چرا که همه در مقابل قانون یکسانند و باید از آن تمکین نمایند.

این مقام عالی انتظامی در پاسخ به این سوال که آیا نماینده مذکور مجوز تردد در خط ویژه اتوبوس را داشته یا خیر؟ عنوان نمود: خیر ، نماینده مذکور مجوزی برای تردد در خط ویژه نداشته است.

سردار اشتری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه کسانی مجاز به تردد در جهت خط ویژه هستند، نیز توضیح داد: خودروهای امدادی، انتظامی و کسانی که مجوز دارند می توانند در جهت خطوط ویژه تردد نمایند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که در سنوات گذشته نیروی انتظامی در مواجهه با چنین حوادثی، چگونه ورود پیدا کرد و به نتیجه رسید اظهار کرد: در نمونه مشابه که دو سال گذشته در فرودگاه مهرآباد رخ داد و پس از آنالیز های دقیق، تخلف نماینده احراز شد، از نماینده مذکور شکایت کردیم و ضمن رسیدگی موضوع توسط دادگاه، نماینده مذکور ملزم به عذرخواهی و کسب رضایت شاکی و خانواده اش شد که این موضوع و نتایج آن در فضای مجازی هم انعکاس داده شد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه معاونت حقوقی نیروی انتظامی از نیروهای پلیس معاضدت قضائی می نماید تاکید نمود: در تمام مواردی که به مامور ما تعرض یا تعدی اجرا شده، معاضدت قضائی نموده ایم و حمایت از نیرو برای ما یک اصل و وظیفه است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود از ابراز محبت مردم در صیانت و حمایت از مامور وظیفه شناس راهور قدردانی کرد و اضافه کرد: ابراز محبت و حمایت مردم از فرزندان خود در ناجا جای بسی قدرشناسی و تشکر دارد، بنده به سهم خود از این ابراز محبت ، لطف و حمایت مردم قدردانی می کنم.

وی خطاب به نیروهای پلیس تاکید نمود: وظایف خود را مقتدرانه، قانون مندانه و هوشمندانه انجام دهید و در خدمت مردم باشید؛ امید است که خدمات ما مورد رضایت خداوند و مردم قرار گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1416

به "خبرنگاران سردار اشتری: همه در برابر قانون یکسانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سردار اشتری: همه در برابر قانون یکسانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید