زنان خانه دار قربانیان کلاهبرداری با شگرد کار در منزل

به گزارش استدیو مرینا، رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: شخصی که با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی تلگرام به بهانه جذب نیروی کار برای بسته بندی سبزیجات در منزل با دریافت بیعانه اقدام به کلاه برداری از شهروندان زنجانی می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

زنان خانه دار قربانیان کلاهبرداری با شگرد کار در منزل

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایسنا، سرهنگ محمدعلی جمعه لو در رابطه با شگرد جدید کلاه برداری به بهانه کار در منزل، اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا مبنی بر کلاه برداری با وعده کار در منزل، مدعی شد اخیراً شخصی به هویت نامعلوم با درج آگهی کار منزل (بسته بندی سبزیجات) در شبکه اجتماعی تلگرامی با دریافت مبلغی به عنوان بیعانه، از وی کلاه برداری نموده است؛ بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان زنجان نهاده شد.

وی با بیان اینکه در آنالیز های فنی و پلیسی، متهم به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی نهاده شد، اضافه نمود: این شخص با هماهنگی مراجع قضایی به همراه تجهیزات و ادله های دیجیتالی به پلیس فتای استان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه ارتکابی شد، ولی پس از مواجهه با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود گفت که با تبلیغات گسترده از فضای مجازی بالاخص شبکه های اجتماعی با درج آگهی دروغین کار در منزل، پس از جلب اعتماد قربانیان و با دریافت بیعانه، اقدام به کلاه برداری از قربانیان می کرد.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه خانم های خانه دار به دنبال مشاغلی هستند که بتوانند با انجام آن در منزل درآمدی کسب نمایند که همین امر سبب شده تا بیشتر قربانیان این نوع کلاه برداری ، آن ها باشند، گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه یا ارائه اطلاعات هویتی، از صحت و سقم شرکت یا سازمان استخدام نماینده اطمینان حاصل نمایند.

سرهنگ جمعه لو اظهار داشت: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مجرمانه می توانند آن را به وسیله 110 یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و بخش ثبت گزارش مردمی با پلیس در میان بگذارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1393

به "زنان خانه دار قربانیان کلاهبرداری با شگرد کار در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان خانه دار قربانیان کلاهبرداری با شگرد کار در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید