شناسایی قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در دنیا

به گزارش استدیو مرینا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، شناسایی قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در دنیا صورت گرفت.

شناسایی قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در دنیا

نتایج یک پژوهش تازه نشان داد محوطه تاریخی موسوم به بنای یادبود سفید واقع در شهر تل بنات در شمال سوریه احتمالا قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در سراسر دنیا است. باستان شناسان در این تپه مصنوعی که بیش از 4 هزار سال قدمت دارد، به الگوهایی در آرایش گورها برخوردند که نشان می دهد این گورها به اعضای یک ارتش تعلق دارند. این سازه احتمالا در زمان خود نقش یک بنای یادمان منحصر بفرد را بازی می کرد که از کیلومترها دورتر هم قابل رویت بود.

براساس گزارشی که در مجله Antiquity منتشر شده است، روشن نیست این تپه 22 متری اولین بار چه زمانی ساخته شد اما می دانیم که در گذر قرن ها دستخوش تغییراتی شده است؛ این بنا در نهایت در 2450 تا 2300 سال قبل از میلاد پس از ساختن پله های جانبی به شکل نهایی خود عایدی و شبیه به یک هرم پلکانی شد. اسکلت 30 انسان بین 8 تا 20 ساله در این پله ها قرار داده شدند. به علاوه گلوله های تخم مرغی سنگ اندازها و پوست حیواناتی که از آنها به اسم غلاف شمشیر سربازان استفاده می شد هم در این تپه دفن شده اند.

احتیاط و مراقبتی که درباره این اجساد به خرج داده شده است، نشان می دهد این یک گور دسته جمعی از سربازان دشمن نیست و به نیروهای خودی تعلق دارد. از شرایط اسکلت ها پیداست، صاحبان آنها مدتها قبل از دفن شدن در بنای یادبود سفید کشته شده بودند و اجسادشان احتمالا بعدا از یک قبرستان یا میدان نبرد دیگر برای بزرگداشت و تکریم به این منطقه منتقل شده است. اینکه سربازان تل بنات با چه کسی می جنگیدند تعیین نیست، اما دو احتمال وجود دارد: آنها یا در جنگ بین قدرتهای منطقه ای گرفتار شده بودند یا در یک جنگ داخلی بسر می بردند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1712

به "شناسایی قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی قدیمی ترین بنای یادبود جنگ در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید