مهرداد ضیایی: شرم به فضای روز جامعه نزدیک است

به گزارش استدیو مرینا، سیدمهرداد ضیایی بازیگر و نویسنده از نگارش یک نمایشنامه صحنه ای و یک نمایش رادیویی خبر داد.

مهرداد ضیایی: شرم به فضای روز جامعه نزدیک است

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مهرداد ضیایی بازیگر تلویزیون که این روز ها در سریال شرم به ایفای نقش می پردازد درباره فیلمنامه های تکراری که معمولاً در تلویزیون وجود دارد و آن ها را رد می کند، اعلام نمود: ما در دهه 90 متوجه شدیم حتی در شرایطی فیلمنامه و نویسنده هم دچار بازار سیاه می شود یعنی به شیوه درست نمی توانید شرایطی داشته باشید که متنی را به عنوان فیلمنامه بنویسید و دستمزد دریافت کنید.

وی اضافه کرد: رقابت های فاسدی بین دوستان نویسنده در جریان است و یا رابطه هایی بین کارگردان، نویسنده و تهیه کننده در برخی پروژه ها شبیه دسته و گنگ شده است که به این بازار سیاه منجر شده است.

ضیایی درباره برخی نویسندگان که آثارشان فضایی تکراری دارند و به نگارش این تکراری ها ادامه می دهند، گفت: بالاخره آدم ها هم باید زندگی کنند و معاش داشته باشند. مدتی پیش در یک جلسه نقد و بررسی کتاب پرسیدم چند نفر از راه نویسندگی معاش می گذراند که از میان جمع چند 10 نفری یک یا دو نفر که خودم یکی از آن ها بودم از این راه معیشت را هم سپری می کردند.

وی اضافه کرد: من تا سال ها می توانستم از راه نوشتن زندگی کنم و حتی تا سال 85 نیاز نبود کاری را که دوست ندارم در آن بازی کنم.

ضیایی با اشاره به متن فیلمنامه های سریال ها اظهار کرد که سریال هایی که این روز ها بازی می کند ایده آلش نیست و ترجیح می دهد در خانه بنشیند و بنویسد.

وی همچنین با اشاره به متن هایی که در حال نویسندگی آنهاست، مطرح کرد: همین الان نمایشنامه ای دارم که باید روی آن کار کنم و تا مهر ماه به پایان برسانم که کار بسیار سنگینی است. همچنین باید یک مجموعه پنج قسمتی برای رادیو بنویسم.

ضیایی همچنین درباره متن سریال شرم و اینکه چقدر به واقعیت های جامعه نزدیک است، گفت: این سریال به فضای روز جامعه نزدیک است و حتی می توان گفت از فرط نزدیکی دور است.

وی در پایان درباره کیفیت فیلمنامه اعلام نمود: فیلمنامه این سریال کیفیتی بالای متوسط دارد و گروهی مشغول کار هستند کاراکتری هم که بازی می کنم تکانه های سنگین خانوادگی دارد که از خارج و داخل خانواده به او وارد می شود و جذابیتی داشت که بخواهم وارد کار شوم.

سریال شرم به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی امیرمهدی پوروزیری برای پخش از شبکه سه ساخته می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1179

به "مهرداد ضیایی: شرم به فضای روز جامعه نزدیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهرداد ضیایی: شرم به فضای روز جامعه نزدیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید