هواشناسی هشدار داد؛ تداوم آلودگی هوا در 3 کلانشهر

به گزارش استدیو مرینا، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به تداوم آلودگی هوا در سه کلانشهر هشدار داد و بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری تاکید نمود.

هواشناسی هشدار داد؛ تداوم آلودگی هوا در 3 کلانشهر

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از فردا تا شنبه (10 تا 11 دی ماه) در شهرهای تهران، کرج و تبریز در صورت خودداری از کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک افزایش آلودگی هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در منطقه ها پرتردد و صنعتی احتمال افزایش آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از رفت و آمد غیر ضروری در سطح شهرها به ویژه برای سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیت های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها توصیه می نماید.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1913

به "هواشناسی هشدار داد؛ تداوم آلودگی هوا در 3 کلانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد؛ تداوم آلودگی هوا در 3 کلانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید