چگونه اکانت اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنیم؟

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه اجتماعی بین کاربران ایرانی است و بسیاری از افراد برای اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها از این پلتفرم استفاده می نمایند. اما استفاده از این شبکه های اجتماعی وقت زیادی را تلف می نماید و به همین خاطر برخی از افراد ترجیح می دهند با حذف اکانت اینستاگرام یا غیرفعال کردن آن، از دست این پلتفرم خلاص شوند. در این مطلب به صورت مختصر و مفید به آموزش روش حذف اکانت اینستاگرام و غیرفعال کردن آن می پردازیم.

چگونه اکانت اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنیم؟

همانطور که گفتیم برای رهایی از این پلتفرم دو راه دارید؛ یک اینکه اکانت خود را به طور موقت غیرفعال کنید، یا اینکه با حذف اکانت اینستاگرام به طور کلی اکانت خود را پاک کنید. غیرفعال کردن موقت همانطور که از نامش پیداست، اکانت شما را به صورت موقت غیرفعال می نماید و با ورود مجدد به اینستاگرام، اکانت مذکور دوباره فعال می گردد. اما حذف دائمی، به معنای پاک کردن عکس ها، ویدیوهای آپلود گردیده، کامنت ها، لایک ها و فهرست فالوئرها است. در ادامه قدم به قدم به این دو روش می پردازیم.

نسخه وب اینستاگرام

همین ابتدای امر باید بگوییم که برای حذف اکانت اینستاگرام نمی توانید از اپلیکیشن آن بهره ببرید و باید به نسخه وب آن سر بزنید. بعد از وارد کردن تعیینات اکانت، بر نام کاربری خود کلیک کنید تا روانه بخش پروفایل شوید.

ویرایش پروفایل

در این بخش، بر گزینه Edit Profile در بخش فوقانی رابط کاربری کلیک کنید.

غیرفعال کردن اکانت

در صفحه اصلی Edit Profile، در قسمت پایین آن می توانید گزینه Temporarily disable my account را مشاهده کنید و برای غیرفعال کردن موقت اکانت خود بر روی آن کلیک کنید.

تایید غیرفعال کردن

در صفحه جدیدی که به نمایش درمی آید، بعد از انتخاب دلیل غیرفعال کردن، رمز عبور خود را تایپ کنید و درنهایت بر دکمه Temporarily Disable Account کلیک کنید. یک پیغام پاپ آپ به نمایش درمی آید و برای بار آخر از شما می خواهد که این فرایند را تایید کنید. با کلیک بر گزینه Yes کار تمام می گردد. باید خاطرنشان کنیم که معمولا بعد از انجام این کار، اکانت بلافاصله غیرفعال نمی گردد و در اکثر مواقع این فرایند چند ساعتی به طول می انجامد.

فعال کردن دوباره

اگر بعد از غیرفعال کردن اکانت نظرتان تغییر کرد و باز خواهان استفاده از اینستاگرام خود شدید، می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و با ورود به این پلتفرم، اکانت شما هم دوباره فعال می گردد.

حذف اکانت اینستاگرام

اگر می خواهید به طور کلی اکانت خود را حذف کنید، برای این کار هم باید به نسخه وب این پلتفرم سر بزنید. برای این کار، به صفحه Delete Your Account مراجعه کنید. در این صفحه هم در ابتدا دلیل حذف اکانت اینستاگرام خود را تعیین کنید.

تایید حذف اکانت

اگر همچنان مصر به حذف این اکانت هستید، رمز عبور خود را تایپ کنید و در نهایت بر دکمه Permanently delete my account کلیک کنید. اینستاگرام هم برای بار آخر از شما می خواهد که این فرایند را تایید کنید و با کلیک بر گزینه OK، این فرایند به اتمام می رسد.

نهایی شدن فرایند حذف

با این کار اکانت شما و تمام اطلاعات درون آن پاک می گردد. اگر دلتنگ این محیط شدید، دوباره باید یک اکانت جدید درست کنید و افراد موردنظر خود را فالو کنید و از اول ویدیوها و تصاویر را آپلود کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

منبع: PCMag

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه اکانت اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چگونه اکانت اینستاگرام را غیرفعال یا حذف کنیم؟

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید