32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شد

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران: براساس مصوبه هیات وزیران 32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولت به جای بدهی ها به تامین اجتماعی واگذار می گردد.

32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، 32 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی معین تکلیف شد. براساس مصوبه هیات وزیران قرار است که بعضی شرکت های دولتی به این سازمان به جای بدهی ها واگذار گردد.

در متن این مصوبه آمده است: هیئت وزیران در جلسه 1399/4/18 به پیشنهاد مشترک وزارت امور مالی و دارایی تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (و) تبصره (2) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور تصویب کرد:

1- سهام دولت و متعلق به دولت به توضیح جدول زیر، پس از کسر سهام ترجیحی، از تاریخ ابلاغ این تصویبنامه توسط سازمان خصوصی سازی بابت رد بخشی از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی به ارزش تقریبی سیصد و بیست هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر320) ریال واگذار می گردد.

2- قیمت نهایی سهام شرکتهای موضوع این تصویب نامه مطابق آیین نامه اجرایی شیوه های قیمت گذار بنگاهها مصوب 1387/12/20 شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی و تصویب هیئت واگذاری معین می گردد. سازمان خصوصی سازی موظف است ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، قیمت سهام شرکت های یادشده را مطابق آیین نامه مذکور جهت تصویب به هیئت واگذاری ارایه نماید.

3- چنانچه ارزش قطعی سهام، بیش از ارزش برآوردی باشند و از عملکرد سقف مبلغ مندرج در بند (و) تبصره (3) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور نیز بیشتر گردد حسب مورد تعدیلات لازم راسا توسط سازمان خصوصی سازی اعمال خواهد شد.

4- نقل و انتقال سهام موضوع این تصویب نامه از مالیات نقل و انتقال سهام معاف می باشد. سایر هزینه های مترتب بر واگذاری بر عهده سازمان تأمین اجتماعی است.

5- از تاریخ ابلاغ تصویب این تصویب نامه حقوق مالکانه سهام شرکتهای یادشده به سازمان تأمین اجتماعی تعلق می گیرد و سازمان خصوصی سازی و سازمان تأمین اجتماعی مکلفند بلافاصله اقدامات نقل و انتقال سهام به نام سازمان تأمین اجتماعی را عملیاتی کنند.

6- سازمان تأمین اجتماعی مکلف است مازاد بر هفده درصد (17) سهام خود در شرکتهای موضوع این تصویب نامه را به صورت مرحله ای و حداکثر تا خاتمه سال 1399 به بخش غیردولتی واگذار نماید. چنانچه در مهلت مقرر این امر محقق نگردد وزارت امور مالی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مجاز است راسا نسبت به واگذاری مازاد بر هفده درصد (17) سهام مذکور اقدام و منابع حاصل از فروش را پس از کسر هزینه های مترتب بر واگذاری را به حساب سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نماید.

7- سازمان تأمین اجتماعی موظف است از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه تا خاتمه سال 1399 معادل دو برابر ارزش واگذاری های موضوع این تصویب نامه را از محل سهام، سهم الشرکه و یا سایر دارایی های خود را به وسیله بازار سرمایه به بخش غیردولتی واگذار نماید.

8- مبالغ مصوب هیئت واگذاری با اعلام سازمان خصوصی سازی به کلیه دستگاههای اجرایی ذی ربط، از سرجمع بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی کسر و اعمال حساب می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1088

به "32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی به تامین اجتماعی واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید