استتار شگفت انگیز یک نوع قورباغه ، عکس

به گزارش استدیو مرینا، قورباغه های جوانِ نوعی قورباغه که بومی جنوب شرق آسیاست، وقتی می خواهند استتار کند و از دید شکارچیان خود پنهان بماند، الگوی غیرمعمول رنگی به کار می گیرند.

استتار شگفت انگیز یک نوع قورباغه ، عکس

نادیا زکالوند: بنابر آنالیز ها تعیین شده، رنگ بچه قورباغه های پرنده برای استتار، به شکل مدفوع حیوانات دیگر است و آنها بدین ترتیب از دید شکارچیان خود پنهان می مانند تا زمانی که به بلوغ برسند.

محققان روی قورباغه های پرنده که در باغ وحش شون برون در شهر وین اتریش زندگی می کردند آزمایش هایی انجام دادند و معلوم شد، رنگ بدن این قورباغه های کوچک برای اینکه از خطر شکارچیان خود در امان بمانند، قرمز متمایل به قهوه ای همراه با خال های ریز سفید است. این قورباغه ها احتمالا می دانند دیده می شوند اما مطمئن هستند خوردنی به حساب نمی آیند و جان شان به خطر نمی افتد.

محققان برای اینکه مطمئن شوند، رنگ بدن این قورباغه های کوچک، نوعی پنهان شدن از خطر است، چندین قورباغه مومی به رنگ های مختلف درست کردند و در جاهای مختلف این باغ وحش و در دید پرنده های شکاری گذاشتند. نتیجه این شد که پرنده ها به قورباغه های رنگی حمله کردند اما هیچ کدام به قورباغه های قرمز متمایل به قهوه ای توجهی نشان ندادند.

رنگ قورباغه های کوچک تا یک سال بعد که آنها بالغ می شوند، قرمز متمایل به قهوه ای باقی می ماند و سپس به سبز زمردی درمی آید.

این قورباغه ها به لطف پوست مابین انگشتان خود و زائده های روی پاها و دست هایشان می توانند تا 16 متر از درختی به درخت دیگر بپرند.

منبع:

yahoo

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1402 بروزرسانی: 27 مهر 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2253

به "استتار شگفت انگیز یک نوع قورباغه ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استتار شگفت انگیز یک نوع قورباغه ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید