ایران از رادار خارج شد ، سایت تور رادار همه تورهای ایران را حذف کرد

به گزارش استدیو مرینا، وب سایت معروف فروش تور در دنیا، همه تورهای ایران را حذف کرد.

ایران از رادار خارج شد ، سایت تور رادار همه تورهای ایران را حذف کرد

استدیو مرینا: وب سایت فروش آنلاین تور رادار یکی از معروف ترین واسطه های فروش تور در دنیاست. وب سایتی که تبلیغات گسترده ای دارد و به عنوان یکی از مراجع فروش تور شناخته می گردد. ساز و کار این پلتفرم فروش تور به گونه ای است که برگزار نماینده های تور بسته های سفر خود را طراحی و روی این وب سایت قرار می دهند و تور رادار با کسر کمیسیون خود اقدام به فروش تورها می نماید. بسیاری از شرکت ها و وب سایت های شناخته شده فروش تور، بسته های سفر خود را در سایت تور رادار نیز ارائه می نمایند. این وب سایت مدعی است که 40 هزار بسته تور برای کل دنیا ارائه می دهد.

ایران از رادار خارج شد

تور رادار نیز مانند بسیاری از وب سایت های مشابه سخت گیری هایی برای ارائه خدمات به ایرانی ها داشته است. با این وجود از چند سال پیش امکان فعالیت آژانس های ایرانی روی این بستر مهیا شد و زمانی حدود 70 شرکت تورهای ایران خود را روی این بستر به فروش می رساندند.

سایت تور رادار به تازگی تمامی تورهای ایران را حذف نموده است. آژانس های ایرانی با شیوه های مختلف اقتصادی با این شرکت در ارتباط بودند و با توجه به پیچیدگی انتقال پول از خارج به داخل کشور از روش های مختلفی استفاده می کردند که کمیسیون های انتقال پول نیز از وجه دریافتی آنها کسر می شد. با این وجود تور رادار به جز شرکت های ایرانی، شرکت های خارجی ای که تورهای ایران را نیز روی پلتفرمشان داشتند حذف نموده است.

این وب سایت در توضیحات خود اشاره مستقیمی به علت حذف تورهای ایران ننموده است اما به نظر می رسد تحریم های اقتصادی منشاء این اقدام تور رادار باشد. هر چند تور رادار دلیلی برای حذف تورهای ایران شرکت های خارجی عنوان ننموده است. بعضی از فعالین گردشگری در ماه اخیر خبر از کنسلی تورهای پاییزه ایران می دهند و حذف چنین امکان هایی برای فروش تور ایران نیز به رکود بیشتر بازار تورهای ایران منجر می گردد.

در این بین اما مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدعی هستند که کنسلی و رکود قابل ملاحظه ای در بازار گردشگری ایران وجود ندارد و پرداختن به آن نیز تنها وضعیت روانی و تبلیغاتی حاصل از کنسلی تورها را تشدید می نماید.

به گزارش استدیو مرینا، سایت بوکینگ نیز یکی از سایت های معروف رزرو هتل و اقامتگاه در دنیا بود که سال گذشته تمامی هتل ها و اقامتگاه های ایران را از فهرست خدمات خود حذف کرد.

منبع: چمدان
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 303

به "ایران از رادار خارج شد ، سایت تور رادار همه تورهای ایران را حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از رادار خارج شد ، سایت تور رادار همه تورهای ایران را حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید