بازدید دکتر مونسان از طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله شهرستان لنگرود

به گزارش استدیو مرینا، دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در دومین روز سفر به استان گیلان از فرایند ساخت بندر گردشگری چمخاله بازدید بعمل آورد.

بازدید دکتر مونسان از طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله شهرستان لنگرود

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، در روز 7 خردادماه، دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در ادامه بازدید از پروژه های در حال تکمیل حوزه گردشگری در استان گیلان، به همراه مسعود حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان و حمیدرضا ابایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، از فرایند توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله بازدید بعمل آورد.

دکتر مونسان طی بازدید از این طرح توسعه ای، با اشاره به ظرفیت های گردشگری دریایی استان گیلان، بر تسریع فرایند ساخت این طرح که موجب تحول در گردشگری منطقه می گردد تأکید کرد.

طی تفاهم نامه ای که بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با وزارت راه و شهرسازی در گذشته منعقد شده است، مقرر شد طرح توسعه بزرگترین بندر مسافرت دریایی شمال کشور در ساحل دریای چمخاله استان گیلان به بهره برداری برسد.

از مشخصات بندر گردشگری دریایی چمخاله، می توان به احداث راه سنگی به طول 85 متر، شمع و عرشه به طول 352 متر و دو بازوی موج شکن به طول 555 متر و 350 متر اشاره نمود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1629

به "بازدید دکتر مونسان از طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله شهرستان لنگرود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید دکتر مونسان از طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله شهرستان لنگرود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید