اخبار سیاسی

شرکت هندی IPGL به عنوان اپراتور مستقیما در چابهار فعال باشد

مدیرعامل سازمان بنادر گفت: در حال حاضر بخش کوچکی از ظرفیت بندر چابهار استفاده می شود که موجب نارضایتی سازمان بنادر در دو سال گذشته از شرکت هندی IPGLاست.

5 تیر 1401

میانجی گری نو عُمان و کویت برای خاتمه جنگ یمن، پاسخ انصارالله به درخواست شورای همکاری برای گفت و گو

خبرگزاری خبرنگاران- جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی در ساعات گذشته، منطقه ها مختلف یمن را بمباران کردند.

4 تیر 1401

زمان افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن معین شد

به گزارش خبرنگاران، واحدهای نهضت ملی مسکن چه زمانی افتتاح می شوند؟

17 خرداد 1401

واحدهای نیروگاه نکا قبل ازپیک مصرف تابستان به مدار تولید بازخواهند گشت

خبرگزاری خبرنگاران- محرابیان وزیر نیرودرحاشیه جلسه هفتگی با مدیران وزارت نیرو بصورت ویدئو کنفرانسی با سرپرست شرکت مدیریت تولیدبرق نکا به مصاحبه پرداخت .

13 خرداد 1401

خطر کاهش جمعیت دانشگاه های صنعتی کشور ، دانشگاه های پزشکی در آینده پرجمعیت تر خواهند شد

رییس سازمان امور دانشجویان نسبت به کاهش جمعیت دانشگاه های صنعتی ابراز نگرانی کرد و گفت: با اینکه احتیاج کشور به حوزه های مهارتی است، اما ورودی دانشگاه ها بیشتر به سمت رشته های انسانی و تجربی تمایل دارد.

10 خرداد 1401

کتاب خاتمه تاریخ و انسان واپسین؛ سیر تکامل ایدئولوژیک بشر از نگاه فوکویاما

در سال 1989، نشریه نشنال اینترست مقاله ای را از فرانسیس فوکویاما منتشر کرد تحت عنوان انتها تاریخ؟ فوکویاما که در آن موقع جزو مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمریکا بود، در آن مقاله نسبتاً کوتاه اما بسیار جنجالی و بحث برانگیز، پیش بینی کرد که لیبرال دموکراسی...

5 خرداد 1401

چگونگی سیاست گذاری با تعیین خط مشی

وسیله اصلی اجرای برنامه خط مشی است. خط مشی بازتاب هدفهای سازمان و رهنمود کلی اجرای عملیات است که چارچوبی برای تصمیم گیری های عملیاتی فراهم می سازد. وجود خط مشی این اطمینان را بوجود می آورد که عملیات و فعالیت های سازمانی در جهت هدفها قرار خواهند گرفت. خط...

21 اردیبهشت 1401

انتخاب مدیریت بحران شهرداری تبریز به عنوان رئیس کمیته آمادگی و پاسخ کلانشهرهای کشور

خبرگزاری خبرنگاران-مدیر بحران شهرداری تبریز گفت:در اولین نشست کمیسیون پیشگیری و مدیریت بحران کلانشهرهای کشور، مدیریت بحران شهرداری تبریز به عنوان رئیس شورای سیاست گذاری و رئیس کمیته آمادگی و پاسخ کلانشهرهای کشور انتخاب شد.

16 اردیبهشت 1401

برطرف مسائل واحدهای تولیدی آذربایجان غربی در اولویت است

خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون مالی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاه های خدمات رسان ملزم به اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری استان هستند.

10 اردیبهشت 1401

تامین مالی زنجیره ای تولید با بنگاه داری بانک ها محقق نمی شود، ضرورت ثبات در سیاست های پولی و بانکی

کارشناس بازار کار و کارگری گفت: بانک ها بخش قابل توجهی از تسهیلات را به بنگاه های زیر مجموعه خود اختصاص می دهند بنابراین تامین مالی زنجیره تولید محقق نمی شود.

28 فروردین 1401

تور دبی: برنامه ریزی دبی برای جذب 20 میلیون توریست تا سال 2020

دبی، برای جذب جهانگرد بیشتر این بار مسافران ترانزیت فرودگاه بین المللی دبی را هدف قرار داده است.

6 فروردین 1401

3 مورد کرونایی باعث قرنطینه یک شهر در چین شدند

مقامات چین به علت مشاهده چندین مورد کرونایی در یک شهر دیگر مجبور به اتخاذ تدابیر سرسختانه و صدور دستور منع تردد برای شهروندان خود شد.

3 فروردین 1401

حسینی: دولت قبل از بهمن 99 حجم عظیمی پول از بانک ها استقراض کرد ، تصویب بودجه 19 هزار میلیارد تومانی برای افزایش جمعیت

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت دوازدهم بدون پشتوانه از بهمن 99 تا خاتمه دولت از بانک ها حجم عظیمی پول استقراض نموده بود که تورم و فشار مضاعفی را بر مردم تحمیل کرد، ولی ما تلاش داریم در بودجه1401 کسری نداشته باشیم.

2 فروردین 1401

وزیر ارتباطات: ایرانسل زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی نموده است

خبرگزاری خبرنگاران-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خطاب به مدیران و کارکنان ایرانسل تأکید کرد: شما همینجا زیرساخت های لبه فناوری را پیاده سازی کردید و نشان دادید که هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.

28 اسفند 1400

مدیرعامل مترو تهران: فرسودگی قطارها جدی است

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه فرسودگی این ناوگان جدی و احتیاج به اقدام فوری دارد گفت این شرکت به بودجه سال آینده امید دارد و در صورت تصویب اتفاقات خوبی در راه است.

20 اسفند 1400

دیدار نماینده ویژه آمریکا با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

خبرگزاری خبرنگاران-فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به ریاض مرکز عربستان سعودی سفر و با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دیدار کرد.

19 اسفند 1400

احتیاج جدی گلستان بحث آب است

نماینده مردم گرگان و آق قلا گفت: احتیاج جدی استان بحث آب است و گرگان به عنوان مرکز استان از آب چاه استفاده می نماید.

17 اسفند 1400

جلسه کمیته نظارت و راهبری شبکه اجتماعی شاد برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، در این جلسه گزارشی از مقدار اجرای مصوبه الزامات سامانه های الکترونیکی آموزش و پرورش و شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) مصوب جلسه هفتاد و سوم شورای عالی فضای مجازی ارائه شد.

13 اسفند 1400

اعلام حمایت کمیته ملی المپیک ایران از برگزاری المپیک زمستانی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک کشورمان با ارسال نامه ای به ژونگ ون گو رئیس کمیته ملی المپیک چین حمایت خود را از برگزاری بیست و چهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی پکن 2022 اعلام داشت.

12 اسفند 1400

نیکوزیا، مرکز و بزرگترین شهر قبرس

شهر قبرسدر گذشته قبرس یکی از مهمترین منطقه ها اروپا بود و تحت تسلط روم، یونان و عثمانی در طول مدت زمان مختلف بوده است. این کشور امروزه به مرکزیت شهر نیکوزیا به عنوان یک کشور مستقل و مقصد گردشگری به شمار می رود. نیکوزیا یک شهر زیبا با بافتی سنتی است و تنها...

11 اسفند 1400
تعداد: (474)