بودجه 1400 فارغ از تحولات سیاسی بسته می گردد، درباره منابع بودجه اغراق نمی کنیم

به گزارش استدیو مرینا، معاون سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: لایحه بودجه سال آینده فارغ از تحولات سیاسی بسته می گردد و روی منابع اغراق نمی کنیم و واقع بینانه خواهد بود.

بودجه 1400 فارغ از تحولات سیاسی بسته می گردد، درباره منابع بودجه اغراق نمی کنیم

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه در حاشیه امضای تفاهم نامه بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در رابطه با شرایط تدوین لایحه بودجه سال 1400 گفت: بودجه به صورت شبانه روزی در سازمان دنبال می گردد. مابقی تبصره های بودجه به جز دو تبصره که در ستاد بودجه نهایی خواهد شد تمام شده و منابع و مصارف و ارقام صورت گرفته است.

معاون سازمان برنامه و بودجه اضافه نمود: هفته گذشته و یک ماه زودتر بنا به خواست قانونی مجلس و آیین نامه داخلی مجلس بودجه شرکت های دولتی تقدیم هیات رییسه شده است تا فرصت داشته باشند به وسیله کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات وقت بیشتری روی بودجه شرکت های دولتی بگذارند.

وی توضیح داد: به روال سال های اخیر در موعد مقرر قانونی که نیمه آذرماه ها است لایحه بودجه 1400 تقدیم مجلس خواهد شد و اکنون مراحل پایانی طی می گردد. با دفاتر مختلف و همکاران مشغول جمع بندی هستیم و فکر می کنیم بتوانیم 13 یا چهاردهم آذرماه آن را به مجلس ارسال کنیم.

پورمحمدی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه در شش ماهه نخست امسال عملکرد درآمد های نفتی بودجه حدود 10 درصد رقم مصوب بوده است آیا برای سال آینده در این ارقام بازنگری خواهید کرد یا تکرار خواهد شد؟ بیان داشت: بودجه سال آینده واقع بینانه و متکی به ارقام کاملاً محکم خواهد بود و هیچ لزومی ندارد که در بودجه اغراق کنیم. فارغ از تحولات پیرامونی و اینکه در کشور های دیگر چه اتفاقی رخ می دهد و آثارش در بودجه ما چیست، عمل خواهیم کرد. با سوء ظن و احتیاط به بودجه نگاه می کنیم و با استحکام تدوین می کنیم که کشور از ناحیه بودجه دچار تلاطم نگردد.

وی ادامه داد: کما اینکه بودجه امسال همینطور است به به نحوی که اکنون در برج 8 هستیم و تا الان ساعتی در تعهدات نسبت به کارمندان، بازنشستگان، معلمان و پرداخت یارانه نقدی و بازپرداخت اصل و سود اوراق اقتصادی تاخیر نداشتیم و منظم انجام می گردد. رای ما مهم است بودجه ثباتی داشته باشد که بقیه بازار ها با اتکا به آن از آرامش برخوردار شوند.

پورمحمدی در پاسخ به این سوال فارس که منابع عمومی بودجه چه میزان رشد خواهد نمود، گفت: هنوز نهایی نشده و در عین حال قصد ما این نیست که بودجه را منبسط کنیم. بخشی از اصلاحات ساختاری که زمینه آن فراهم گردد در بودجه خواهیم دید. بخش های مختلف سازمان روی کاهش هزینه ها کارکرده بنابراین هزینه ها را کاهش خواهیم داد و شفافیت بودجه بیشتر می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1270

به "بودجه 1400 فارغ از تحولات سیاسی بسته می گردد، درباره منابع بودجه اغراق نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه 1400 فارغ از تحولات سیاسی بسته می گردد، درباره منابع بودجه اغراق نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید