بیش از 70 درصد جمعیت در شهرها ساکن خواهند شد، ضرورت تامین زیرساخت

به گزارش استدیو مرینا، به گزارش خبرنگاران، شهردار تهران در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و مترو پلیس در جمع خبرنگاران گفت: در آینده نزدیک بیش از 70 درصد جمعیت در شهرها ساکن خواهند بود که همین موضوع چالش های جدی تری را ایجاد می کند و ضرورت فراهم ساختن زیرساخت ها و رفاه را بیش از پیش فراهم می سازد.

بیش از 70 درصد جمعیت در شهرها ساکن خواهند شد، ضرورت تامین زیرساخت

وی اضافه کرد: استفاده از تجربیات سایر کلانشهرها می تواند برای ما بسیار مثمر ثمر باشد و ما بارها و بارها از این تجربیات استفاده کردیم. یک نمونه آن تجربه ایجاد بانک شهر است که در سفری به سیدنی مقدمات آن فراهم شد.

قالیباف ادامه داد: آقای کودر همچنین شهردار مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا با 3.5 میلیون جمعیت است. طبیعتا همکاری بین دو شهر در دستور کار ما قرار گرفته است و فکر می کنم با شرایط دولت جدید کانادا مقدمات جدید برای مصاحبهها بیش از پیش فراهم است.

به دیپلماسی شهری اعتقاد راسخ دارم

دنیز کودر رئیس انجمن کلانشهرهای جهان (مترو پلیس) نیز در جمع خبرنگاران گفت: بسیار خوشحالم که این فرصت به من داده شد تا از فعالیت های شهرداری تهران باغ های ایرانی و پروژه های مردمی آن دیدن کنم.

وی اضافه کرد: آنچه برای من حائز اهمیت است این است که به دیپلماسی شهری اعتقاد راسخ دارم و معتقدم باید کانالهای جدید مصاحبه میان کلانشهرها ایجاد شود.

کودر اضافه کرد: امضا این تفاهم نامه نشان می دهد تهران چه نقشی می تواند در مرحله جدید فعالیت های متروپلیس بازی کند. نگاه ما و تاکید ما بر شعار جهانی فکر کردن و محلی فکر کردن است.

وی اضافه کرد: ما امروز در کلانشهرهای جهان با چالش های مشترک و جدی روبرو هستیم و رفع آنها نیاز به مصاحبه دارند. این تفاهم نامه به همین دلیل امضا شده و یک نگاه به آینده است.

رئیس انجمن کلانشهرهای جهان (مترو پلیس) اضافه کرد: تهران یکی از بزرگترین کلانشهرهای جهان است که 8 میلیون جمعیت دارد و جمعیت روز آن بیش از این عدد است و قطعا این میزان جمعیت چالش های جدی ایجاد می کند. در این میان قالیباف مرد عمل است و نقش های بسیار چشمگیری ایفا کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 827

به "بیش از 70 درصد جمعیت در شهرها ساکن خواهند شد، ضرورت تامین زیرساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 70 درصد جمعیت در شهرها ساکن خواهند شد، ضرورت تامین زیرساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید