جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری کذب است، تبدیل شرایط ایثارگران به زودی و مطابق قانون

به گزارش استدیو مرینا، معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران گفت: متاسفانه طی روزهای گذشته خبری مبنی بر جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران در فضای رسانه ها منتشر شده که به هیچ اسم صحت ندارد.

جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری کذب است، تبدیل شرایط ایثارگران به زودی و مطابق قانون

به گزارش خبرنگاران، حامد مظاهریان در واکنش به شایعه جذب چندین هزار نفری در روزهای پایانی کار شورای شهر دوره پنجم آن را تکذیب کرد و اضافه کرد: گاهی اخباری منتشر می گردد که نه صحیح است و نه عقلانی و اخلاقی.

او ادامه داد: متاسفانه طی چند روز گذشته خبری مبنی بر جذب چند هزار نفری نیروی انسانی در شهرداری تهران از سوی یکی از منتخبین شورای شهر دوره ششم در فضای رسانه ها منتشر شده که به هیچ اسم صحت ندارد و به روشنی معین است که انتقال اطلاعات و اخبار اشتباه به این عضو محترم شورای ششم بستر ساز چنین اظهار نظر اشتباهی شده است.

معاون شهردار تهران در ادامه در مورد فرایند جذب نیروی انسانی در شهرداری تهران آن را مستلزم اخذ مجوزهای لازم دانست و گفت: فرآیند بکارگیری نیروی انسانی نو در واحدهای تابعه شهرداری تهران مستلزم اخذ مجوز از بالاترین مقام مسئول در شهرداری تهران و سیر مراحل مربوطه است.

مظاهریان گفت: قطع به یقین در این دوره مدیریت شهری، هرگز اقدامات اینچنینی مورد تایید و تاکید شهردار تهران نبوده و اعلام جذب چندین هزار نفر در این مقطع زمانی هم ناصحیح بوده و قابل استناد نیست. علاوه بر این تمام اعضای شورای شهر و مدیران شهری از این فرایند اطلاع دارند.

به گفته وی، در این دوره مدیریت شهری بود که انضباط در وجوه مختلف بها پیدا کرد و در مقوله نیروی انسانی تعداد آن از 68هزار نفر به کمتر از 58 هزار نفرتقلیل یافت.

مظاهریان بعلاوه در ارتباط با تبدیل شرایط پرسنل ایثارگر شهرداری تهران شرح داد: مدیریت شهری تهران در نظر دارد مطابق قانون و برابر تبصره 20 بودجه امسال و بخشنامه مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه، اقدامات لازم برای تبدیل شرایط ایثارگران مطابق با قانون جامع ایثارگران و با رعایت مقررات و ضوابط مربوط معمول نماید و در این خصوص هم شیوه نامه اجرایی در هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

معاون شهردار تهران بعلاوه در پاسخ به سوال مجوز ماخوذه از سازمان اداری و استخدامی کشور برای استخدام ثابت دو هزار و یکصد نفر در شهرداری تهران اضافه کرد: مطابق با آئین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب سال 1358 و 1359 شورای انقلاب و برابر سوابق و مستندات موجود، در ادوار مدیریت شهری شهرداری تهران، کارمندان طرف قرارداد شرکت خدمات اداری شهر شاغل در مشاغل کارمندی شهرداری تهران طبق مجوزهای ماخوذه از مبادیان ذیصلاح، همچون وزارت کشور، شورای اسلامی شهر تهران و سازمان اداری و استخدامی کشور برای تصدی پست های سازمانی بلاتصدی در آزمون داخلی و دریک فضای رقابتی به کارمند ثابت شهرداری تهران تبدیل شرایط یافته اند که آخرین آزمون اجرا شده در سال 1395 بوده است.

مظاهریان اعلام کرد: بنابراین با این شرح و برای توجه به درخواست های همکاران، مدیریت شهری هم بدنبال فراهم کردن فضای مناسب برای برگزاری آزمون داخلی همچون ادوار گذشته بوده که با پیگیریهای متمادی از سازمان اداری و استخدامی کشور، مجوز لازم اخذ و با تصویب شورای اداری شهرداری تهران، مقدمات اجرای امر فوق مهیا شده و همکاران قراردادی موصوف شهرداری تهران به زودی از این اقدام بهره مند خواهند شد، هرچند که ممکن است در این اقدام با مسائلی در اجرا واقع شویم ولی با توجه به شفافیت موضوع، امیدواریم این مسائل هم مرتفع گردد.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا در ادامه به دغدغه پرسنل شهرداری تهران برای امنیت شغلی اشاره و در مورد لزوم برگزاری تبدیل شرایط پرسنل گفت: در اوضاع مالی فعلی، بحران اشتغال و نبود امنیت و ثبات شغلی، این اقدام شهرداری تهران می تواند حداقل گره گشای وضع این تعداد از همکاران معزز در چارچوب و سقف مجوز ماخوذه باشد و قطعا مابقی همکاران که شرائط لازم برای تبدیل وضع را در آزمون داخلی احراز نمی نمایند به همان ترتیب فعلی، ادامه خدمت خواهند داشت.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی ابراز امیدواری کرد تا این اقدامات به نحو شایسته انجام و سبب رضایت همکاران محترم و ایثارگران شاغل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1671

به "جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری کذب است، تبدیل شرایط ایثارگران به زودی و مطابق قانون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب نیروی چند هزار نفری در شهرداری کذب است، تبدیل شرایط ایثارگران به زودی و مطابق قانون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید