جنگل سیاه آلمان، مخوف و شگفت انگیز، تصاویر

به گزارش استدیو مرینا، آیا تا حالا شده که دوست داشته باشید به جایی افسانه ای سفر کنید؟ در جای جای این جنگل سیاه رمز و رازی نهفته. گاهی ترسناک، گاهی زیبا و گاهی مرگبار. چگونه می گردد جنگلی به این زیبایی ترسناک و مرگبار باشد؟

جنگل سیاه آلمان، مخوف و شگفت انگیز، تصاویر

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارشاستدیو مرینا: جنگل سیاه (Black Forest) در رشته کوهی بزرگ در جنوب غرب آلمان قرار گرفته است. این جنگل که در زبان آلمانی آن را با نام شوارتزوالد (Schwarzwald) می شناسند، یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی آلمان است، بیشتر از همه به خاطر شهرتی که به خاطر محیط مرموز و افسانه ها و داستان هایش به دست آورده است. جنگل سیاه منزلگاه ساعت کوکو، داستان های خیالی برادران گریم و اسپاهای آب گرم طبیعی با شهرت جهانی است. به یمن وجود تپه ها، دره ها، رودخانه ها و جنگل های سرسبز، این منطقه مقصدی بسیار محبوب برای گذراندن تعطیلات، هم در بین مردم محلی و هم مسافران تور آلمان است.

جنگلی که حتی انوار طلایی خورشید هم اجازه ورود به آن را ندارند و برگ های پایین تر هیچ وقت نمی توانند نوری به خود ببینند و دقیقا به همین دلیل است که این جنگل این نام را گرفته است. این جنگل از غرب تا رود راین و از جنوب تا دامنه های کوه آلپ در سوییس کشیده شده است. البته که اسم جنگل سیاه آلمان در همان اولین بار شاید شوم به نظر برسد اما با ورود به آن وارد دنیایی شگفت انگیز از زیبایی خواهید شد.

جنگل سیاه در اصل یک رشته کوه جنگلی به حساب می آید که در ایالت بادن وورتمبرگ واقع شده و درختان کاج بی شماری در این منطقه وجود دارند و در نهایت زیبایی در کنار هم به صف ایستاده اند.

انواع درخت ها و گل و گیاه و بوته زار مختلف و کم نظیر در جنگل سیاه آلمان وجود دارد که زیبای آن چشم هر بیننده ای را خیره می نماید. شاید این جنگل به نام جنگل سیاه آلمان، به شوم بودن مشهور باشد اما با تماشای آن گویا به سرزمین دیگری وارد شده اید. در میان این جنگل خانه های کهن وجود دارد که به شکل و سبک قرون وسطایی بوده و زیبایی این محل را دوچندان نموده است. داستان های زیادی در خصوص این جنگل روایت شده که بیشتر حاکی از بد یمن بودن بودن داشته که افراد را از ورود به آن برحذر داشته اند.

بازدید از این قلعه در جنگل سیاه، شما را یاد داستان هایی خواهد انداخت که در آن ملکه های شیطانی و شگون در چنین قلعه هایی زندگی می کردند و از روستاییان برای رسیدن به منافع و خواسته هایشان استفاده می کردند و آن ها را طعمه خود قرار می دادند. با این حال هیچ اثر و نشانه ای از این داستان ها و افسانه ها در این قلعه وجود ندارد و صرفاً به عنوان افسانه در ذهن هایمان تداعی می شوند. این قلعه بزرگ به عنوان انبار مورد استفاده قرار می گیرد و محل نمایش و نگهداری زره ها و سلاح های بزرگ قدیمی است.

در سالهای گذشته، تابلوهایی در این محل قرار داشت که بروی آن ها نوشته بود وارد این مسیرها نشوید، ولی هیچ گاه تعیین نشد چه کسی این تابلوها را نصب نموده است. طبق گفته افراد محلی اتفاقات زیادعجیبی در این محل اتفاق افتاده که کسی به تنهای جرات ورود به این جنگل سیاه را ندارد.

10,000 هزار سال پیش این جنگل زیر یخ و برف مدفون شده بود . با گذشت زمان و آب شدن یخ و برف به مرور زمان ، دریاچه ها شکل گرفتند و کم کم درختان رشد کردند و در کوشش بودند که به خورشید ، خورشیدی که سال ها بود ندیده بودنش و دلشان برایش تنگ شده بود نزدیک تر شوند .

قلعه کِرامبینگ کلیف ساید Crumbling Cliff-Side Castle

این قلعه با شکوه تصویر تخیلی ملکه های شیطانی و شوم عاشق قدرت که برای منافع خود از روستاییان نزدیک استفاده می کرتد و آنها را طعمه خود قرار می دادند را تداعی می نماید. در حالیکه هیچ یک از این موارد در قلعه لیختِن اِشتاین (Lichtenstein) یافت نشده و تنها تخیلات و افسانه هایی هستند که در ذهن ها پرورانده شده اند. این قلعه با شکوه انبار و محل نگهداری زره ها و سلاح های بزرگ قدیمی و محل نمایش آنهاست.

پوشانده شده در سایه

درختان کاج شاخه دار این جنگل حس اضطراب و نگرانی را در تمام زمان ها حتی هنگام بعدازظهر که خورشید در مرتفع ترین سطح آسمان قرار گرفته است را القا می نماید. به همین دلیل رومیان به این منطقع سیلوا نیگرا (Silva Nigra) به معنای جنگل تاریک و سیاه می گویند.

بهترین زمان برای دیدن جنگل سیاه آلمان

با همه این ها در صورتی که دوست دارید تا مثل هزاران و میلیون ها توریست ماجراجوی دیگر شما هم از این جنگل دیدن کنید، اوایل فصل پاییز را برای آن انتخاب کنید. در فصل پاییز چندین لایه از برگ سراسر زمین را می پشاند و خش خش آن ها در کنار عبور گوزن های شاخدار منظره ای بسیار رویایی را مجسم می نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 967

به "جنگل سیاه آلمان، مخوف و شگفت انگیز، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل سیاه آلمان، مخوف و شگفت انگیز، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید