خبرنگاران تسریع در فرایند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیـب دیده از کرونا

به گزارش استدیو مرینا، تهران - خبرنگاران - تسریع در فرایند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیـب دیده از شیوع ویروس کرونا در نشست قائم مقام بانک مرکزی با اعضای هیات مدیره بانک های عامل مورد تاکید نهاده شد.

خبرنگاران تسریع در فرایند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیـب دیده از کرونا

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی ، مسائل اجرایی طرح اعطـای تسهیلات به کسب و کـارهای آسیـب دیده شیوع از ویروس کرونا و استفاده از ابزار تامین اقتصادی اوراق گام برای حمایت از فراوری در جلسه قائم مقام بانک مرکزی با اعضای هیات مدیره بانک های عامل آنالیز شد.

در ابتدای جلسه ضمن آنالیز مسائل اجرایی و برطرف ابهامات در مورد طرح اعطـای تسهیلات به کسب و کـارهای آسیـب دیده از ویروس کرونا، مقرر شد بانک های عامل نسبت به تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات یاد شده اقدام نمایند.

اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی در این نشست با تاکید بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار توسط بانکهای عامل اضافه نمود: فرایند رسیدگی به درخواست واحدهای کسب و کار معرفی شده به شعب بانک ها و پرداخت تسهیلات در هفته گذشته از سرعت خوبی برخوردار بوده و انتظار می رود تعداد زیادی از متقاضیان تسهیلات ظرف هفته جاری معین تکلیف شوند.

همچنین در این جلسه در مورد استفاده از ابزار تامین اقتصادی اوراق گام برای حمایت از فراوری مقرر شد اختیارات شعب بانک های عامل مجری طرح گام، افزایش یابد تا در استفاده از این ابزار تسریع گردد.

در همین خصوص بانک ها بایستی با شناسایی زنجیره های فراوری (با همکاری وزارتخانه های ذی ربط از جمله صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی) نسبت به انتشار اوراق گام اقدام نمایند.

در این گزارش آمده است : علاوه بر این، چنانچه درخواستی برای انتشار اوراق گام از سوی بانک هایی که در حال حاضر عامل انتشار اوراق یاد شده نیستند، وجود دارد مراتب به بانک مرکزی منعکس گردد تا مورد آنالیز و اقدام مقتضی قرار گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1087

به "خبرنگاران تسریع در فرایند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیـب دیده از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تسریع در فرایند رسیدگی و پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیـب دیده از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید