خط 10 مترو با مشارکت مال های منطقه 22 ساخته می گردد

به گزارش استدیو مرینا، نوذرپور گفت: مجتمع های تجاری بزرگ منطقه 22 پیشنهاد شهرداری تهران برای مشارکت در ساخت خط 10 مترو را پذیرفتند.

خط 10 مترو با مشارکت مال های منطقه 22 ساخته می گردد

علی نوذرپور شهردار منطقه 22 تهران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به جلسه ای که با حضور پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران و مالکان مجتمع های تجاری بزرگ مقیاس این منطقه نظیر ایران مال و رزمال برگزار شده بود، گفت: در این جلسه به مالکان مجتمع های تجاری بزرگ مقیاس پیشنهاد دادیم که با توجه به مصوبه ساخت 4 خط جدید مترو، اگر برای ساخت خطوط مشارکت نمایند، ما هم خط 10 را که از این منطقه عبور می نماید در اولویت قرار می دهیم.

او اضافه کرد: مطالعات مربوط به سامانه های ریلی خط 9 و 10 مترو در منطقه 22 و همچنین ایجاد یک خط ال آر تی صورت گرفته است.

شهردار منطقه 22 تهران با تأکید بر اینکه در اولویت قرار دریافت ساخت خط 10 مترو منوط به مشارکت این مجتمع های تجاری است، گفت: بر همین اساس یک الگوی اقتصادی مشارکتی طراحی کردیم و آن را به معاونت ترافیک پیشنهاد دادیم و اکنون قرار شده که معاونت ترافیک جلسه دیگری را با این مجتمع ها برگزار کند و بر روی این مدل بحث گردد و اگر این مدل به تأیید مرکز برسد، آن را ابلاغ می نمایند تا مشارکت ذی نفعان را داشته باشیم.

درخواست 300 میلیاردی مالک زمین حریم دریاچه چیتگر برای صرف نظر از ساخت و ساز

نوذرپور توضیح داد: هنگامی که این پیشنهاد از سوی شهرداری مطرح شد، همه مالکان مجتمع های تجاری بزرگ منطقه با آن موافق بودند و پذیرفتند که این اتفاق رخ دهد.

شهردار منطقه 22 تهران با تأکید بر اینکه مدل مشارکت به صورت درصدی نیست، گفت: مدل پیشنهادی این است که سهام این صندوق در بورس عرضه و بیش از 70 درصد آن به صورت بلوکی خریداری گردد که البته این مدل هنوز نهایی نشده و در حد یک ایده است که بعد از کامل شدن و فروش سهام منابع اقتصادی تأمین می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 257

به "خط 10 مترو با مشارکت مال های منطقه 22 ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط 10 مترو با مشارکت مال های منطقه 22 ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید