دستور رئیس جمهور به استانداران برای شناسایی اراضی بلاتکلیف

به گزارش استدیو مرینا، رئیس جمهور در هشتمین جلسه شورای عالی مسکن از استانداری ها و ادارات مربوطه در استان ها خواست که اراضی که بیش از 10 سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آن ها انجام نشده را شناسایی نمایند و این زمین ها را به ظرفیت ساخت و ساز های مسکن کشور اضافه نمایند.

دستور رئیس جمهور به استانداران برای شناسایی اراضی بلاتکلیف

به گزارش صداوسیما، رئیس جمهور در هشتمین جلسه شورای عالی مسکن از استانداری ها و ادارات مربوطه در استان ها خواست که اراضی که بیش از 10 سال بلاتکلیف مانده و ساخت و ساز در آن ها انجام نشده را شناسایی نموده و با ارائه مشوق های لازم و بعلاوه بهره گیری از ساز و کار های قانونی که در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده است، این زمین ها را به ظرفیت ساخت و ساز های مسکن کشوراضافه نمایند.

آقای رئیسی با تاکید بر ضرورت شتاب گرفتن اعطای تسهیلات به طرح های ساخت مسکن، استانداران را مکلف کرد، تسریع درنوسازی بافت های فرسوده را نیز در دستور کار قرار دهند.

ساماندهی بازار اجاره بها و نظارت بر عملکرد سکو های ارتباطی در زمینه بازار مسکن و اجاره بها به منظور جلوگیری از سوداگری و قیمت سازی در بازار مسکن از دیگر تاکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز شورای عالی مسکن بود.

آقای رئیسی با اشاره به اینکه سهم مسکن در سبد خانوار افزایش یافته است، از همه مسئولان و دستگاه ها خواست در زمینه اجرای نهضت ملی مسکن با جدیت به وظایف خود عمل نمایند تا نگرانی مردم از ناحیه تامین مسکن هر چه بیشتر برطرف گردد.

در این جلسه مقرر شد دستورالعمل تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات به شرط اخذ نتیجه مطلوب در اجرای آزمایشی، به شکل سراسری در کل کشور اجرا گردد. بعلاوه ایجاد درگاه سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری که آخرین شرایط پروژه های نوسازی بافت فرسوده را نشان می دهد، به تایید اعضا رسید.

رئیس جمهور ضمن قدردانی از استقبال گرم و صمیمانه مردم غیور استان آذربایجان شرقی از کاروان دولت مردمی، این حضور دلگرم نماینده را در شرایط جنگ ترکیبی و کوشش مستمر دشمن برای یاس آفرینی در کشور، معنادار خواند و با تمجید از موقعیت شناسی و هوشمندی مردم استان آذربایجان شرقی، اضافه کرد:این حضور حماسی، مسئولیت دولت مردمی را در پیگیری و برطرف مسائل استان سنگین تر می نماید.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری نسبت به اثربخشی مصوبات سفر اخیر در ارتقای زندگی مردم استان آذربایجان شرقی، گفت: همانطور که در دور اول سفر های استانی، شاهد شکستن طلسم بعضی مسائل مزمن و به انتها رسیدن بعضی پروژه ها با سابقه بیشتر از دو دهه در آذربایجان شرقی بودیم، با همت و کوشش دولتمردان و مسئولان محلی انشاالله دومین سفر استانی هم منشاء آثار خیر برای مردم غیرتمند و وفادار آذربایجان شرقی خواهد بود. ­

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2213

به "دستور رئیس جمهور به استانداران برای شناسایی اراضی بلاتکلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور رئیس جمهور به استانداران برای شناسایی اراضی بلاتکلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید