ساماندهی 400 راهنمای گردشگری ویژه ایام نوروز در گیلان

به گزارش استدیو مرینا، خبرنگاران/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه هیچ واحد اقامتی مجور افزایش نرخ را در ایام نوروز ندارد، گفت: 400 راهنمای گردشگری در ایام نوروز برای خدمت رسانی به گردشگران ساماندهی شده اند.

ساماندهی 400 راهنمای گردشگری ویژه ایام نوروز در گیلان

شهرود امیرانتخابی امروز در جلسه شورای اداری گیلان که در استانداری برگزار گردید، با اشاره به آمادگی گیلان برای میزبانی از مسافران نوروزی اظهار کرد: در سال گذشته 12 اثر در راستای برندسازی آثار تاریخی و فرهنگی به ثبت رسیده که ثبت جنگل های هیرکانی در شهرستان های تالش، رودبار و فومن یکی از مهم ترین موارد است و پس از ثبت جهانی جنگل های هیرکانی سبب افزایش محافظت آنان می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان با اشاره به ثبت 16 اثر طبیعی گیلان در فهرست آثار ملی، اضافه نمود: مشارکت های جهانی مهم ترین و بزرگترین اعتبار برای جذب گردشگری است، تقاضا می کنم در ایام بعد از انتخابات جشن ثبت جهانی جنگل های هیرکانی را در استان داشته باشیم.

وی با اشاره به ثبت جهانی چادرشب بافی روستای قاسم آباد و تاثیر آن بر جذب گردشگران خارجی، گفت: باتوجه به ارزش تاریخی ماسوله و اقداماتی که تا به امروز در راستای ثبت جهانی شدن آن انجام گرفته، پیشنهاد می گردد کمیته برطرف موانع ثبت جهانی شدن ماسوله در استانداری گیلان تشکیل گردد و انشاالله تا سرانجام دولت تدبیر و امید این اثر فرهنگی و تاریخی هم به ثبت جهانی برسد.

امیرانتخابی با اشاره به آمادگی ستاد خدمات سفر، توضیح داد: دستورات لازم به فرمانداری ها و نمایندگی های میراث در شهرستان ها در مورد فعال کردن عملکرد نظارت بر واحدهای اقامتی، مهمانپذیرها، مسافرخانه ها، سرویس های بهداشتی عمومی، نمارخانه ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه هیچ واحد اقامتی مجور افزایش نرخ را در ایام نوروز ندارد، گفت: نرخ نامه ها برای واحدهای اقامتی و مهمانپذیرها ارسال شده و باید در دید عموم نصب گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ساماندهی 400 راهنمای گردشگری در ایام نوروز برای خدمت رسانی به گردشگران، بیان نمود: دفاتر خدماتی مغز متفکر ورود گردشگران به گیلان هستند که برای جذب و حضور گردشگران با آنان نیز هماهنگی هایی اجرا شده است. در کنار نمایشگاه های صنایع دستی، جشنواره های متعددی برای ایام نوروز برنامه ریزی شده است.

امیرانتخابی اضافه نمود: شعار گیلان رویایی سبز در بستری از تاریخ کهن برای سال 99 ستاد خدمات سفر انتخاب شده است، در استان گیلان غار رشی با 230 هزار سال قدمت سکونت گاه تاریخی بوده است، همچنین گیلان با 1200 اثر و محوطه ثبت ملی شده می تواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

در ادامه ماکان پدرام، مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اضافه نمود: در طرح اقدام ملی مسکن 11649 واحد تعهد در گیلان تعهد داریم که حدود 4000 واحد توسط سازمان ملی مسکن و 2500 واحد بنیاد مسکن و 5000 واحد هم بازآفرینی شهری است.

وی اضافه نمود: 60 هکتار زمین مشخص تکلیف شده داریم و برای اجرای این طرح انتظار داریم دستگاه هایی اجرایی که امکان واگذاری زمین را دارند مشارکت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 672

به "ساماندهی 400 راهنمای گردشگری ویژه ایام نوروز در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی 400 راهنمای گردشگری ویژه ایام نوروز در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید