غریب آبادی: سفر معاون گروسی به تهران در راستای فعالیت های روتین پادمانی است

به گزارش استدیو مرینا، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس سفر ماسیمو آپارو معاون گروسی به تهران را در راستای فعالیت های روتین پادمانی خواند و گفت که هیچ برنامه گفت وگوی از پیش مشخص شده ای برای او در این سفر پیش بینی نشده است.

غریب آبادی: سفر معاون گروسی به تهران در راستای فعالیت های روتین پادمانی است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (شنبه) در توئیتی با اشاره به سفر معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نوشت: موسیمو آپارو معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی هفته جاری به ایران سفر خواهد نمود.

وی اضافه کرد: آپارو بعلاوه یکی از بازرسان مشخص شده برای ایران است و هدف بازدید او از تهران در راستای فعالیت های روتین پادمانی و در چارچوب موافقتنامه جامع پادمان است.

نماینده ایران در آژانس یادآور شد: اگر چه با آژانس بین المللی انرژی اتمی در تماس مداوم هستیم، اما هیچ برنامه گفت وگوی از پیش مشخص شده ای برای آپارو در مدت حضورش در تهران پیش بینی نشده است.

پیش از این خبرنگار وال استریت ژورنال از سفر معاون رافائل گروسی مدیرکل آژانس به تهران اطلاع داده بود. (اینجا بخوانید)

بعد از آن که در اسفند ماه سال گذشته سه کشور اروپایی کوشش هایشان برای صدور قطعنامه در شورای حکام علیه ایران را متوقف کردند، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشستی خبری از برگزاری نشستی در اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) در ایران به منظور آنالیز مسائل فنی بین ایران و آژانس اطلاع داد و بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم به خبرنگار گفت که همیشه تعاملات فنی بین ایران و آژانس، برقرار بوده و دو طرف به طور مستمر در حال کار و تعامل با یکدیگر هستند و در طول دو سال گذشته هم، چندین نشست فنی در این خصوص برگزار نموده اند.

کمالوندی با بیان اینکه نشست پیش رو هم در تداوم همین راستا و در چارچوب موضوعات پادمانی بوده، خاطرنشان کرد که نشست مزبور در سطح معاون مدیرکل برگزار خواهد شد.(جزییات بیشتر)

به گزارش فارس، البته این سفر انجام نشد و آنگونه هم که غریب آبادی امروز در توئیت خود خاطرنشان کرد سفر هفته جاری آپارو در راستای فعالیت های روتین پادمانی است و قرار هم نیست گفت وگویی در این سفر انجام گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1693

به "غریب آبادی: سفر معاون گروسی به تهران در راستای فعالیت های روتین پادمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: سفر معاون گروسی به تهران در راستای فعالیت های روتین پادمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید