فعالیت 45 مرکز مشاوره در استان کرمانشاه

به گزارش استدیو مرینا، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه گفت : بر اساس آمار، در 9 ماهه ابتدایی سال 1400 حدود 17 درصد سازش در متقاضیان طلاق داشتیم در صورتی که میانگین کشوری آن 14 درصد است.

فعالیت 45 مرکز مشاوره در استان کرمانشاه

خبرنگاران کرمانشاه- بهرام زاده گفت : در سطح استان 45 مرکز مشاوره خانواده وجود دارد و فرایند کار برای ثبت در خواست طلاق به این شکل است که سامانه ای اینترنتی به نام سامانه تصمیم راه اندازی شده است. از این رو زوجینی که تصمیم به طلاق دارند باید بوسیله این سامانه نوبت بگیرند و بعد از غربالگری و تکمیل فرم مشخصات پفراینده به یکی از مراکز مشاوره ارجاع می شوند و این مراکز بابت هر پفراینده درخواست طلاق در مدت 45 روز پنج جلسه بین زوجین تشکیل می دهد و برای ایجاد صلح و سازش بین زوجین تلاش می کند.

به گفته معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه تا به امروز آمار خوبی در موارد ایجاد سازش داریم و حتی اگر یک مورد نیز سازش ایجاد شود، از فروپاشی یک خانواده جلوگیری خواهد شد و این کار بسیار ارزشمند است.

مهمترین دلایل طلاق، اعتیاد، نبود مسئولیت پذیری، نداشتن مهارت ها و پایین بودن آستانه تحمل، بی احترامی، بی توجهی و بد دهنی است .

د

خبرنگاران کرمانشاه کرمانشاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2023

به "فعالیت 45 مرکز مشاوره در استان کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 45 مرکز مشاوره در استان کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید