مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ توافق تجاری با چین را متوقف کرد

به گزارش استدیو مرینا، به گفته یک منبع در کاخ سفید قانون کنگره آمریکا در امور هنگ کنگ که به امضای ترامپ رسیده توافق تجاری با چین را متوقف نموده است.

مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ توافق تجاری با چین را متوقف کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع نزدیک به تیم مذاکراتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز یکشنبه اعلام نمود توافق تجاری میان ایالات متحده و چین به دلیل قانونی که کنگره آمریکا درباره هنگ کنگ به تصویب رساند، متوقف شده است.

وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه قانونی که ترامپ در حمایت از معترضان هنگ کنگی امضا کرد را محکوم و مداخله جدی در امور داخلی چین توصیف کرد.

سنای آمریکا سه شنبه گذشته قانونی مداخله جویانه را که گفته می گردد برای حمایت از حقوق بشر در هنگ کنگ است به تصویب رساند. قانون حقوق بشر و دموکراسی هنگ کنگ چهارشنبه هفته گذشته توسط ترامپ برای اجرایی شدن به امضا در آمد.

دولت آمریکا از همان آغاز اعتراضات، از ناآرامیها در هنگ کنگ به اسم احترام به دموکراسی حمایت کرد. وزارت خارجه چین با دریافت انگشت اتهام به سمت واشنگتن نسبت به مداخله آمریکا در امور چین و هنگ کنگ هشدار داد و ضمن احضار نفر دوم سفارت واشنگتن در پکن، اعلام نمود با هرگونه دخالت خارجی در امور قانونی این کشور مخالف است.

اولین جرقه ناآرامی ها در هنگ کنگ در تابستان پس از ارائه طرح استرداد بعضی مجرمان به چین زده شد که با اعتراضات گسترده به حالت تعلیق درآمده است.

معترضان اعتقاد دارند طبق توافق سال 1997 بین بریتانیا و چین، پکن با اعطای بعضی آزادی ها مانند سیستم قضایی مستقل و آزادی بیان هنگ کنگ موافقت نموده، اما طرح استرداد بعضی مجرمان به چین ناقض این توافق و احتمالاً مقدمه ای برای دخالتهای بیشتر چین خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 500

به "مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ توافق تجاری با چین را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مداخله آمریکا در امور هنگ کنگ توافق تجاری با چین را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید