هزینه های تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات نسبت به پارسال 2 برابر شد

به گزارش استدیو مرینا، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ماهیانه بطور متوسط 21 هزار میلیارد تومان برای خدمت رسانی تأمین اجتماعی به مستمری بگیران، بیمه شدگان و جامعه هدف هزینه می شود.

هزینه های تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات نسبت به پارسال 2 برابر شد

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی جهانی مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی در جلسه سندیکای صنعت برق ایران که در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از شرکای اجتماعی و در خصوص موضوعات فرهنگی و اجتماعی در حوزه بیمه قراردادها با حضور کننده شرکت توانیر و هیات رئیسه سندیکای صنعت برق ایران و معاونین و کارشناسان اداره کل فرهنگی و اجتماعی برگزارشد به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه گر عمومی و غیردولتی اشاره کرد و اضافه کرد: هزینه، مصارف و خدمات و تعهدات این سازمان به ماهیانه 21 هزار میلیارد تومان در سال جاری (1400) رسیده است.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین و گسترده ترین بیمه گر اجتماعی، 45 میلیون نفر از جمعیت کشور را عهده دار است یاد آور شد: این سازمان خدمات متنوع و گسترده خود را در حوزه های درمانی و بیمه ای در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه میزان هزینه های خدمات ماهانه این سازمان نسبت به سال گذشته 10 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است، اظهارکرد: برای اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان، سازمان تامین اجتماعی همواره تلاش کرده است تا خدمات بهتری را به مستمری بگیران که از اولویتهای اصلی این سازمان هستند ارائه دهد.

جهانی با بیان اینکه پنج ایستگاه کاری موثر با کارفرمایان مورد توجه، بازنگری، اصلاح و تقویت قرار گرفته است اضافه کرد: شفافیت سازی، بهبود روشها، مقررات زدایی و پاسخگویی در موارد 28، 38، 47، 50، 42، 43 و 44 قانون تامین اجتماعی تقویت و توسعه پیدا کرده است.

وی به مسائل و چالشهای کارفرمایان در حوزه بیمه ای اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی و امور استانها به عنوان کانال ارتباطی و وکیل مدافع شرکای اجتماعی به دنبال تسهیل ارتباط، ارتقاء سطح شفاف سازی و پاسخگویی می باشد و مسائل کارفرمایان را پیگیری و حل و فصل خواهد کرد.

جهانی با بیان اینکه تحقق فعالیتهای سازمانی با تکیه بر مشارکت و موضوع شرکای اجتماعی در گروههای بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران میسر شده که ما را در رسیدن به اهداف کلان سازمان یاری می کند خاطر نشان کرد کارفرمایان همواره به منزله اصلی ترین منبع تامین کننده بودجه سازمان و تلاشگران عرصه عمل و اجرا دارای جایگاه ویژه ای هستند که نقش اثر گذاری در جامعه ایفا می کنند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی با بیان این که سازمان تامین اجتماعی برای تحقق برنامه هایش باید سه گام را عملیاتی کند، اضافه کرد: گام اول شفاف سازی؛ گام دوم مقررات زدایی و گام سوم پاسخگویی و تسهیل فرایندها می باشد.

وی با بیان اینکه توانمندی این سازمان در گرو مشارکت سه ضلع اصلی کارفرمایان، کارگران و دولت شکل می گیرد اذعان کرد: سازمان تامین اجتماعی باید در توسعه و تقویت تعاملات دوسویه و ارتباط خود با مجموعه کارفرمایان بعنوان ذینفعان و شرکای اجتماعی به شکل مستمر و پویا گامهای مثبت و مطلوبی را بر داشته و در اخذ مطالبات این عزیزان تلاش کند.

جهانی با تأکید بر اینکه شرکای اجتماعی به ویژه کارفرمایان از اولویتهای اصلی سازمان تامین اجتماعی است گفت: شناسایی مسائل، نقطه نظرات و دستیابی به راهکارهای اجرایی این حوزه از اهم فعالیت های اداره کل فرهنگی و اجتماعی است تا میزان رضایتمندی مخاطبان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه نحوه پاسخگویی با کارفرمایان و مخاطبان این سازمان باید اصلاح شود و در جهت صحیح قرار بگیرد تا بسیاری از مسائل بر طرف شود گفت: گسترش تعامل دو سویه و تشریک مساعی با تشکل های کارفرمایی، کارگری و بازنشستگی از اهم برنامه های این اداره کل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی با بیان اینکه با برگزاری دوره های آموزشی میتوان آگاهی کارفرمایان ، پیمانکاران از قوانین و مقررات این سازمان را ارتقاء داد و مواردی که باعث بروز مسائلی از جمله جرایم بیمه ای، خسارات مالی و متعاقب آن نارضایتی و اختلاف بین کارفرما، پیمانکار، کارگران و سازمان می شود را حل کرد یاد آور شد: این دوره های آموزشی به منظور آشنایی کارفرمایان و پیمانکاران با قوانین و مقررات تامین اجتماعی بوده که نسبت به تکالیف و حقوق خود آگاهی پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1652

به "هزینه های تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات نسبت به پارسال 2 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های تأمین اجتماعی برای ارائه خدمات نسبت به پارسال 2 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید