کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد

به گزارش استدیو مرینا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از لغو شدن مصوبه ابلاغی انجمن شرکت های هواپیمایی درباره مشخص کف نرخی بلیت هواپیما خبر داد و گفت: هیچ کدام از شرکت های هواپیمایی مجاز به مشخص کف نرخی یا فروش بلیت بالاتر از آن نیستند و در صورت مشاهده تخطی با متخلفین برخوردخواهد شد.

کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد

به گزارش ایسنا، چندی پیش خبر های منتشر شد مبنی بر اینکه ایرلاین ها و آژانس های مسافرتی داخلی براساس ابلاغیه ای از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی موظف شدند که قیمت بلیت هواپیما را در پرواز های داخلی پایین تر از 600هزار تومان نفروشند. این موضوع واکنش های متعددی را از سوی مردم در پی داشت و محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این باره به ایسنا گفته بود این سازمان به عنوان دستگاه حاکمیتی مخالفتی با کاهش قیمت بلیت هواپیما و ارزان فروشی آن ندارد به شرط آنکه امنیت پرواز و مسافران هوایی به مخاطره نیافتد.

این درحالی است که به نظر می رسد در روز ها و هفته گذشته ایرلاین ها برای خودشان کف نرخی 600 هزار تومانی را تعیین کرده بودند که باعث ورود سازمان هواپیمایی به این موضوع شده است.

میراکبر رضوی در اینباره اظهار کرد: در روز های اخیر انجمن شرکت های هواپیمایی با ابلاغ صورتجلسه ای به شرکت های هواپیمایی با تعیین کف نرخی، حداقل قیمت فروش بلیت در پرواز های داخلی را 600 هزار تومان اعلام کرده بود.

وی افزود: با توجه به مغایرت صورتجلسه فوق با آخرین مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری مبنی بر حذف کف نرخی از قیمت بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری موضوع فوق را پیگیری و براین اساس، انجمن شرکت های هواپیمایی با ارسال نامه ای خطاب به مدیران عامل شرکت های هواپیمایی مصوبه فوق را ملغی کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: تمامی شرکت های هواپیمایی موظف هستند ضمن حذف کف نرخی از قیمت بلیت و اعلام مراتب به تمامی کانال های فروش وتوزیع خود، بلیت پرواز های داخلی را حداکثر تا سقف نرخی تعیین شده به تفکیک راستا های پروازی که در تارنمای انجمن شرکت های هواپیمایی جهت اطلاع عموم منتشر شده است بفروش برسانند.

رضوی شرح داد: هیچ کدام از شرکت های هواپیمایی مجاز به تعیین کف نرخی یا فروش با قیمت بالاتر از نرخ اعلام شده نیستد و در صورت مشاهده تخطی از مراتب فوق، با متخلفین بر اساس قوانین ومقررات موضوعه برخورد خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1931

به "کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید