گران ترین سریال های تاریخ را بشناسید

به گزارش استدیو مرینا، با پیشرفت در فناوری توزیع رسانه ای و سامانه های نمایش آنلاین، بی شک امروز در عصر طلایی تلویزیون زندگی می کنیم و چیزی که زمانی به عنوان یک تفریح گاه به گاه در نظر گرفته می شد، به تدریج به تولیدات باکیفیت با بودجه های هنگفت و در مقیاس آثار سینمایی پرهزینه تبدیل شده است.

گران ترین سریال های تاریخ را بشناسید

به گزارش ایسنا، در این دوره زمانی تلویزیون با افزایش ارزش فراوری و جذب کارگردانان و بازیگران برجسته به رقیبی قدرتمند برای سینما تبدیل شده و دست به ساخت آثاری باکیفیت زده که از دیگر از همتایان سینمایی خود متمایز نمی شود.

در ادامه نگاهی به 10 سریالی خواهیم داشت که ساخت آن ها با بیشترین هزینه در دنیا همراه بوده است.

10. هیلو (Halo) - 2022 (هزینه ساخت: 10 میلیون دلار برای هر قسمت)

این سریال بر اساس بازی ویدیویی معروف مایکروسافت اقتباس شده و از سامانه نمایش آنلاین پارامونت پلاس عرضه می شود. پس از جنگ بین فرماندهی فضایی سازمان ملل متحد و ائتلاف بیگانگان معروف Covenant، سریال هیلو این داستان علمی تخیلی را به شکلی بزرگ و چشمگیر به صفحه نمایش کوچک آورده است.

به عنوان یکی از تحسین شده ترین و پیروز ترین سریال های ساخته شده بر اساس بازی های ویدیویی، مجموعه تلویزیونی هیلو از حمایت ویژه هواداران خود بهره می برد. با این حال، بسیاری از هواداران بر این باورند که با توجه به بودجه 10 میلیون دلاری برای هر قسمت، تکنیک های CGI (تصاویر کامپیوتری) می توانست بهتر باشد. اگرچه فراوری فصل اول تحت تأثیر همه گیری نهاده شد، با حضور نام های بزرگی، چون استیون اسپیلبرگ به عنوان تهیه نماینده اجرایی، هواداران مشتاقانه منتظر هستند تا فصل بهتری از این سریال تماشا نمایند.

9- تاج (Crown) - از 2016 (هزینه فراوری: 13 میلیون دلار برای هر قسمت)

درام های تاریخی ذاتاً فراوریات پرهزینه ای هستند. از ساخت دکورها، لباس ها، کلاه گیس و گریم دقیق تاریخی و بعلاوه بازیگرانی که همه شبیه همتایان واقعی خود هستند، سریال تاج محصول نتفلیکس از هیچ هزینه ای دریغ ننموده است که داستان خانواده سلطنتی بریتانیا را در صفحه نمایش های تلویزیونی به تصویر بکشد.

با بودجه 13 میلیون دلار در هر قسمت، توجه سازندگان این سریال به جزئیات نمود پیدا نموده است و تا به امروز جوایز بی شماری تنها در حوزه برترین طراحی لباس دریافت نموده است و بازیگران آن نیز برای به تصویر کشیدن جزییات رفتار های شخصیت های واقعی، تحسین شده اند. به راحتی می توان درک کرد که چرا یک سریال درباره خانواده سلطنتی به بودجه ای به همان میزان زیاد احتیاج دارد.

8- بازی تاج و تخت (Game of Thrones) -2019-2011 (هزینه فراوری: 15 میلیون دلار برای هر قسمت)

سریال بازی تاج و تخت که محصول شبکه HBO است با اقتباس از رمان های فانتزی حماسی نوشته جورج آر آر مارتین ساخته شده است که روایتگر کشمکش بر سر قدرت بین چندین خانواده نجیب زاده است و داستان با گروه بزرگی از شخصیت های تکرارشونده در مکان های مختلف در وستروس همراه است.

سریال بازی تاج و تخت به خاطر مکان های فیلمبرداری خیره نماینده ای که در سرتاسر دنیا فیلمبرداری شده است، شناخته می شود. بودجه اولیه برای فصل اول حدود 5-6 میلیون دلار برای هر قسمت بود. در فصل آخر، این مبلغ به 15 میلیون دلار در هر قسمت افزایش یافت، زیرا سریال HBO شاهد سفر بازیگران و خدمه بین بریتانیا، کرواسی، ایسلند، اسپانیا، مالت و مراکش بود.

7- تماشا (See) - از 2019 (هزینه فراوری: 15 میلیون دلار برای هر قسمت)

در آینده ای ضدآرمانشهر که در آن بشریت توانایی بینایی خود را از دست داده است، سریال تماشا محصول سامانه نمایش آنلاین Apple TV+، داستان تاثیر تولد دو کودک را دنبال می نماید که قادر به تماشا هستند، در دنیایی که تماشا، ارتداد تلقی می شود.

اگرچه ممکن است بودجه 15 میلیون دلاری برای هر قسمت به نام های بزرگ پشت سریال مانند جیسون ماموآ به عنوان بازیگر و بعلاوه کارگردان ـ تهیه نماینده این سریال فرانسیس لارنس نسبت داده شود، اما بودجه سریال تا حد زیادی به علت محل فیلمبرداری آن در ونکوور است. برای یاری به ایجاد دنیای ضدآرمانشهری، تیم سازنده یک دریاچه واقعی در ونکوور را تخلیه کردند، یک دهکده ساختند و پس از انتها فیلمبرداری، دریاچه را پر کردند.

6- مندلورین (Mandalorian) - از 2019 (هزینه فراوری: 15 میلیون دلار برای هر قسمت)

یکی از نخستین سریال های اورجینال سامانه نمایش آنلاین دیزنی+، فصل جدیدی را در مجموعه جنگ ستارگان شروع کرد. داستان پس از وقایع فیلم جنگ ستارگان: بازگشت جدای اتفاق می افتد و داستان یک شکارچی (پدرو پاسکال) را دنبال می نماید که یک نوزاد جوان متعلق به گونه یودا را که در سفری برای پیوستن به هم نوعان خود است، نجات داده است.

بودجه 15 میلیون دلاری برای هر قسمت تا حد زیادی به علت تکنیک های فیلمبرداری مبتکرانه ای است که در طول فرآیند فراوری استفاده می شود. در حالی که صفحه سبز به طور سنتی برای قرار دادن بازیگران بر روی یک محیط دیجیتال استفاده می شد، در سریال مندلورین از فناوری تحت عنوان StageCraft شده که روشی برای غوطه ور کردن بازیگر در محیط دیجیتال به وسیله صفحه نمایش های بزرگ ویدئویی LED است.

5- اقیانوس آرام (Pacific) - 2010 (هزینه فراوری 20 میلیون دلار برای هر قسمت)

این سریال که حول وقایع تاریخی نبرد جنگ دنیای دوم بین سربازان ژاپنی و آمریکایی در جزیره Peleliu می چرخد، گران ترین مینی سریال در زمان خود بود. با هزینه 20 میلیون دلار برای هر قسمت، مینی سریال شبکه HBO به علت دقت تاریخی و به تصویر کشیدن صحنه های جنگی حماسی جنگ دنیای دوم در اقیانوس آرام مورد تحسین منتقدان نهاده شد. با وجود نام های بزرگی مانند اسپیلبرگ و تام هنکس در پشت تیم فراوری و هانس زیمر آهنگساز معروف، سریال اقیانوس آرام شبیه یک نمایش تلویزیونی در مقیاس بزرگ سینمایی است.

4- خاندان اژد ها (House of the Dragon) از سال 2022 (هزینه فراوری: 20 میلیون دلار برای هر قسمت)

پیش عایدی سریال بازی تاج و تخت، با جذب نزدیک به 10 میلیون نفر بیننده در قسمت اول، رکورد تعداد مخاطب برای شبکه HBO را شکست. این سریال با تکیه بر پیروزیت های قبلی خود، دو قرن قبل از وقایع بازی تاج و تخت را روایت می نماید و حول محور خانه تارگرین و جنگ داخلی که منجر به سقوط خانواده و ناپدید شدن تعدادی اژد ها از وستروس شد، می گذرد.

با وجود تعداد زیاد اژد های ساخته شده با تکنیک ها کامپیوتری CGI و بعلاوه پیروزیت مورد انتظار از پیش عایدی سریال بازی تاج و تخت، بودجه 20 میلیون دلاری برای هر قسمت به سریال این فرصت را می دهد که سه سال پس از انتها بحث برانگیز سریال بازی تاج و تخت، داستان وستروس را توسعه دهد.

3- وانداویژن (WandaVision) -2021 (هزینه فراوری: 25 میلیون دلار برای هر قسمت)

دنیای سینمایی مارول، یکی از محبوب ترین سری فیلم های قرن بیست و یکم را ساخته است. با بودجه 400 میلیون دلاری برای فیلم انتقام جویان: آخر بازی، سرمایه گذاری مارول در تلویزیون با بودجه ای به همان میزان برای توسعه دنیای سینمایی مارول دست به کار شد.

پس از راه اندازی سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس در سال 2019، مارول برای ساخت هر قسمت از سریال وانداویژن 25 میلیون دلار هزینه نموده است. وانداویژن نخستین سریال تلویزیونی است که فراوریش بر عهده استودیو مارول بوده و مت شکمن کارگردانی آن را بر عهده دارد.

2- چیز های عجیب (Stranger Things) - از 2016 (هزینه فراوری: 30 میلیون دلار برای هر قسمت)

به عنوان یکی از پیروز ترین سریال های طولانی مدت در نتفلیکس، سریال چیز های عجیب در طول چهار فصل از یک داستان شهری کوچک در خصوص پسر گمشده و ارجاعات دهه 80، به یک سریال علمی تخیلی ترسناک و بسیار تاریک تر و اکشن تبدیل شده است که شامل تاسیسات مخفی دولتی و دخالت نظامی بعضی کشور ها می شود.

در کنار داستان های بلندپروازانه و فراوری فصل چهارم، بودجه چشمگیر 30 میلیون دلاری برای هر قسمت این سریال در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه قسمت اعظم فصل چهار در خارج از شهر کوچک هاوکینز اتفاق می افتد، بودجه بیشتر امکان اکشن بیشتر، هیجان های بیشتر و قسمت های 90 دقیقه ای را فراهم می کرد که واقعاً شبیه به فیلم بود.

1- ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت (The Lord of the Rings: Rings of Power) از 2022 (هزینه فراوری: 58 میلیون دلار برای هر قسمت)

با بودجه 58 میلیون دلاری در هر قسمت (مجموع بودجه 465 میلیون دلار)، ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت محصول سامانه نمایش آنلاین آمازون پرایم، به گران ترین سریال تلویزیونی ساخته شده تبدیل شده است و مجموعا از بودجه 281 میلیون دلاری مجموعه فیلم ارباب حلقه ها فراتر رفته است.

این سریال داستانی وقایعی را روایت می نماید که به قلم جی. آر. آر. تالکین نوشته شده و در عصر دوم دنیا خیالی سزرمین میانه اتفاق می افتد. داستان سریال حلقه های قدرت به 4000 سال پیش از وقایع مجموعه فیلم ها و رمان های ارباب حلقه ها و هابیت بازمی شود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 2154

به "گران ترین سریال های تاریخ را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین سریال های تاریخ را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید