یک مرکز خرید در تهران که اجناسش را به یورو می فروشد!

به گزارش استدیو مرینا، مرکزخریدی با نما و سقف شیشه ای و سازه های دکوراتیو استیل واقع در خیابان فرشته خودنمایی می کند؛ بوتیکی برای مشتری با سبک و سلیقه خاص.

یک مرکز خرید در تهران که اجناسش را به یورو می فروشد!

به گزارش شبستان؛ برای ورود به این مرکز خرید با در های ورودی استیل که تجمل و شکوه را با خود به همراه دارد روبرو می شوید و باید دستگیره ها فشار دهید تا وارد شوید. این مرکز خرید برعکس بسیاری از مراکز خرید در ورودی آن بسته است و تا از در گذر نکنید نمی توانید داخل این بوتیک را برانداز کنید.

مراکز خرید گران، زیبا و لوکس در شمال تهران کم نیستند و این بوتیک هم یکی از لوکس ترین مراکز خرید به تعداد می آید که ویژه افراد مرفه جامعه ساخته شده است و عموم تنها می توانند برای بازدید از زرق و برق فروشگاه ها و تماشای ویترین از آن ها بهره مند شوند.

این مرکز خرید چهار طبقه دارد که متشکل از 50 فروشگاه با برند های خارجی و لوکس ایرانی شده است؛ فروشگاه هایی بزرگ با ویترین و اجناسی خاص. البته بسیاری از محصولات محدود هستند و شاید یکی از دلایل آن قیمت های نجومی آنهاست. با وجود تحریم ها و خداحافظی خیلی از برند ها هنوز فروشگاه هایی با اجناس گران قیمت و لوکس خارجی را در خود نگه داشته است.

یکی از این برند ها که بیشتر با ادکلن هایش در ایران شناخته می شود در یکی از طبقات این مرکز خرید چشم نوازی می کند؛ برندی که در این پاساژ جدای از ادکلن هایش محصولات خانگی را به عرضه نمایش و فروش گذاشته است.

ویترین این فروشگاه آنقدر مجذوب کننده است که شما را وادار می کند تا نگاهی به داخل آن بندازید. به داخل فروشگاه می روم، در ورودی فروشگاه یک مبلمان نیم ست گذاشته است که با طرح پارچه کرم مشکی خود نمایی می کند. با نگاه به اجناس فروشگاه متوجه خاص بودن آن ها می شوید، صندلی های رنگی که به نظر میر سد از پلاستیک مرغوب ساخته شده اند هم زیبایی خاصی به فروشگاه داده است، اما مابقی محصولات از کریستال است. گلدان، شمعدان، مجسمه، میوه خوری و غیره.

آرام و دقیق تر راه می روم تا مبادا به ظروف شیشه ای برخورد کنم و موجب شکستن آن ها شوم و در نهایت مجبور به پرداخت خسارت شوم.

حدس می زنم اجناس این فروشگاه خیلی گران باشد و از روی کنجکاویی قیمت کوچکترین مجسمه را می پرسم و فروشنده که خانم خوش برخوردی است می گوید: 240 یورو!

تعجبم را در چهره ام پنهان می کنم و در فکر قیمت یورو را معادل سازی به ریال می کنم. قیمت این مجسمه حدود 7 میلیون تومان است و اجناس این فروشگاه از آنچه من تصور می کردم گران تر است و حتی با حقوق یک ماه هم نمی توانم بخرم.

دیگر با احتیاط بیشتری در این فروشگاه قدم می گذارم و شروع به قیمت پرسیدن از فروشنده می کنم. دوست دارم بدانم گران ترین محصول این فروشگاه کدام است. چشمم به مبلمان نیم ست می خورد و قیمت آن را هم می پرسم. فروشنده دوباره با مهربانی می گوید: 68 هزار یوررو و این میز شیشه ای هم 8000 یورو!

دوباره با ماشین حساب گوشی ام معادل سازی می کنم چیزی حدود 2 میلیارد تومان یعنی قیمت یک خانه در مرکز شهر.

گلدانی هم که کنده کاری های مشکی روی آن نقش بسته است در مرکز فروشگاه روی یک میز خودنمایی می کند و قیمت این گلدان هم به واحد پول خودمان حدود 800 میلیون تومان است.

اجناسی که به نظر نمی رسد خیلی گران باشند مگر اینکه برندشناس باشید و صرفا بدانید فلان برند محصولاتش گران است.

این فروشگاه محصولات یک برند فرانسویی را به فروش می رساند و خیال افراد مرفه راحت است که بدون سفر به فرانسه می توانند آن ها را خریداری کنند.

ناگفته نماند در این فروشگاه هر آنچه را که بخواهید از نزدیک ببینید - برای نمونه مجسمه ای که به میزان یک کف دست است - نمی توانید لمس کنید و باید فروشنده اجناس را در دست خودش به شما نشان دهد که مبادا به محصولات خسارتی وارد شود.

شاید این سوال پیش آید چه کسانی این محصولات را می خرند و این افراد چه شغل و درآمدی دارند؟ چگونه دلشان می آید گلدان یک میلیاردی بخرند و نگران شکستن آن نباشند؟ ما هم نمی دانیم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1717

به "یک مرکز خرید در تهران که اجناسش را به یورو می فروشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مرکز خرید در تهران که اجناسش را به یورو می فروشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید