شروع تغییرات در تابلو بانک های ادغامی با بانک سپه

به گزارش استدیو مرینا، براساس زمانبندی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، پنج بانک ادغام شده در بانک سپه ملزم به درج نام این بانک در تابلو شعب هستند که این اقدام از سوی این بانک ها شروع شده است.

شروع تغییرات در تابلو بانک های ادغامی با بانک سپه

به گزارش استدیو مرینا به نقل از از روابط عمومی بانک سپه، موضوع ادغام بانک ها از اواخر سال گذشته مطرح شد که به گفته کارشناسان و صاحب نظران پولی و بانکی، پاسخی به چالش های پیش رو نظام بانکی و راهکاری برای مقابله با آنها است. ادغام بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر اقدامی بی سابقه در تاریخ نظام بانکی کشور خواهد بود.

فرآیند ادغام بانک های یادشده در بانک سپه بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی مالی (سران سه قوه) از اسفند ماه سال گذشته شروع شده و بر اساس برنامه ای جامع، هماهنگ و موثر در جهت اصلاح نظام بانکی کشور و ساماندهی بازار پول در حال اجرا است.

طبق برنامه در نظر گرفته شده قرار است که در ابتدا تابلوی تمامی شعب این بانک ها به نام بانک سپه تغییر کند تا در سال های آینده به مرور زمان تعدادی از این شعبه ها تعطیل شوند و تعداد شعب به تدریج کاهش یابد.

بر همین اساس، طبق تازه ترین تصمیم کمیته ادغام بانک ها، الصاق برچسب وابستگی به بانک سپه در دستور کار بانک های انصار، قوامین، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و موسسه کوثر قرار گرفته و آنها ملزم هستند تا اوایل شهریور این برچسب را در زیر تابلوها و پشت شیشه تمام شعب خود نصب نمایند.

براساس این گزارش، شعب این پنج بانک برچسبی با عنوان وابسته به بانک سپه را در تابلوهای خود الصاق نموده اند که می توان این اقدام را گامی جدید در پروسه ادغام این بانک ها تلقی کرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، مراحل ادغام با نظارت کامل و با دقت در حال پیشرفت است و رییس کل بانک مرکزی نیز شخصاً مراحل کار را پیگیری می نماید تا هیچگونه وقفه ای در خدمات رسانی به مشتریان این موسسات و بانک ها ایجاد نشود.

همچنین حق و حقوق سهامداران و سپرده گذاران با هیچ مسئله ای روبرو نخواهد شد و ادغام تا پله آخر به صورت کاملاً کنترل شده و تحت نظارت بانک مرکزی پیش خواهد رفت. از سویی نمایندگان بانک سپه در واحدهای ادغام شونده مستقر شده و کلیه امور طبق برنامه از پیش معین شده در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 295

به "شروع تغییرات در تابلو بانک های ادغامی با بانک سپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تغییرات در تابلو بانک های ادغامی با بانک سپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید