آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می گردد

به گزارش استدیو مرینا، عضو شورایعالی فضای مجازی گفت: در جلسه این شورا مقرر شد آیین نامه سیاستهای حاکم بر شبکه آموزش مجازی کشور، مطابق پیشنهادات اعضا به وسیله وزرای ارتباطات و آموزش و پرورش و دبیر شورا تکمیل گردد.

آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می گردد

محمدحسن انتظاری در تبادل نظر با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در روز 23 شهریورماه جاری گفت: در این جلسه مطابق با آئین نامه ای که از سوی مرکز ملی فضای مجازی در مورد سیاست های حاکم بر شبکه آموزش دانش آموزی شاد به شورا ارائه شد، اعضای شورای عالی فضای مجازی نظرات و پیشنهادات خود را برای اصلاح این آئین نامه ارائه دادند.

وی گفت: در مورد الزامات و سیاست های حاکم بر شبکه آموزش مجازی کشور بحث های مختلفی در این جلسه از سوی اعضای شورای عالی فضای مجازی مطرح و پیشنهادات و نظرات مخالف و موافق شنیده شد. از این رو مقرر شد دبیر شورای عالی فضای مجازی به همراه وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات مطابق با این نظرات، این آئین نامه را اصلاح و تکمیل نمایند.

انتظاری با اشاره به طرح مباحث محتوایی برای تقویت شبکه شاد، پیشنهاد رایگان شدن دسترسی به این شبکه و هم درخواست بعضی مجوزها برای توسعه فعالیت این شبکه آموزشی در شورای عالی فضای مجازی از سوی مسئولان مربوطه، گفت: اگرچه بهتر بود که این آئین نامه پس از اصلاح و تکمیل مباحث مدنظر، برای جمع بندی نهایی بار دیگر در شورای عالی فضای مجازی مطرح و با رأی گیری اعضا، مصوب می شد اما با توجه به فرصت کم به جای مانده تا شروع سال تحصیلی تازه، مقرر شد که برای معین تکلیف نهایی شبکه شاد، این آئین نامه پس از اصلاحات اسم شده از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی به دستگاه های ذی ربط ابلاغ گردد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در مورد سایر موضوعاتی که در جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس جمهور دولت سیزدهم مطرح شد، گفت: در ابتدای این جلسه مباحث مختلفی از سوی حدود 12 عضو شورای عالی فضای مجازی درباره شرایط فضای مجازی کشور مطرح شد که آقای رئیسی با دقت به تمامی موارد گوش فرا دادند و نسبت به موضوعات و دغدغه ها رویکرد کاملاً مثبتی داشتند.

وی ادامه داد: اعضای شورای عالی فضای مجازی برای بهبود کار این شورا، موضوعاتی از جمله کم توجهی دولت قبل به مصوبات شورای عالی فضای مجازی، عدم پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، حاکمیت پلتفرم های آمریکایی در فضای مجازی و زیانی که این پلتفرم ها می توانند به اقتصاد دیجیتال کشور وارد نمایند را مطرح کردند که در این خصوص رئیس جمهور توجه کاملی به مسائل نشان دادند و با توجه به آسیب شناسی موارد اسم شده، به نظر می رسد این چالش ها قابل برطرف خواهند بود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1763

به "آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین نامه سیاست های حاکم بر آموزش مجازی اصلاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید