اضافه شدن بسته های خدمتی به بیماران خاص

به گزارش استدیو مرینا، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: برای بیماران خاص مانند تلاسمی بسته های خدمتی در نظر گرفته خواهد شد.

اضافه شدن بسته های خدمتی به بیماران خاص

مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار در مورد آخرین شرایط دستگاه های دیالیز در کشور، اظهار کرد: امروزه بودجه بیماران خاص بین سازمان های مختلف توزیع می گردد و تأمین اعتبار بیماران خاص در یک جا متمرکز نمی گردد که اداره بیماران خاص وزارت بهداشت پیشنهاد تمرکز بودجه را داده است.

او ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، بسته های خدمتی بیماران خاص در آینده اضافه می گردد که در این میان بیماران تالاسمی و هموفیلی مورد توجه جدی در این بسته های خدمتی قرار می گیرند.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت تأکید کرد: تعداد بیماران خاص به 10 عدد می رسد که در این میان بیماران اوتیسم، ام اس، ای بی و سرطان جزو دسته بیماران خاص و صعب العلاج قرار گرفته و از خدمات ویژه بسته های خدمتی برخوردار می شوند.

شادنوش اعلام کرد: درخواست ما جهت ارائه بسته های خدمتی همچنین دریافت خدمات بهداشتی و درمانی از سوی بیماران خاص و صعب العلاج در حدود 8 هزار میلیارد است که امیدوارم این بودجه تامین گردد.

او با اشاره به معاف شدن یکی از اعضای خانواده اهداء نماینده عضو از سربازی، گفت: با توافقی که با سازمان نظام وظیفه انجام گرفته است، قرار است یکی از اعضای خانواده ای که بر اثر مرگ مغزی اعضای بدنشان را اهداء نموده اند، از خدمت سربازی معاف شوند و این کار با هدف ترویج فرهنگ ایثار و اهدای عضو انجام می گردد.

ویروس کرونا؛ کدام مشاغل پر خطر مجاز به شروع فعالیت نیستند؟

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت یادآوری کرد: امروزه حدود 25 هزار نفر در لیست نوبت انتظار پیوند اعضا هستند و روزانه چندین نفر به دلیل نرسیدن عضو در کشور فوت می نمایند. باید فرهنگ ایثار و اهدای عضو در جامعه ترویج گردد تا هیچ بیماری در نوبت رسیدن عضو اهدایی نباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 خرداد 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 889

به "اضافه شدن بسته های خدمتی به بیماران خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن بسته های خدمتی به بیماران خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید