اعتراف تلویزیونی در ونزوئلا؛ یک آمریکایی از تلاش برای کودتا گفت

به گزارش استدیو مرینا، رئیس جمهوری ونزوئلا این افراد را مزدور خواند و مدعی شد که خوان گوایدو، مهمترین رقیب سیاسی وی، با نهاد آمریکایی سیلورکورپ توافقی امضا کرده تا این عملیات را به اجرا درآورد.

اعتراف تلویزیونی در ونزوئلا؛ یک آمریکایی از تلاش برای کودتا گفت

تلویزیون ملی ونزوئلا گزارشی پخش کرد که طی آن یک شهروند آمریکایی اعتراف می کند قصد داشته حکومت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را سرنگون کند و او را به ایالات متحده ببرد.

تصویری که دولت ونزوئلا از کارت های شناسایی دو آمریکایی دستگیر شده منتشر کرده است

به گزارش یورونیوز؛ لوک دِنمَن 34 ساله در این اعتراف تلویزیونی گفت که یک نهاد آمریکایی به نام سیلوراسکورپ به مدیریت جردن گودرو، او و فرد دیگری به نام اران بری 41 ساله را برای این عملیات استخدام کرده است.

بنابر گفتهٔ آقای دنمن، وی وظیفه داشته به شماری از ونزوئلایی های ساکن کوبا تعلیم نظامی بدهد تا کنترل کشور خود را به دست بگیرند.

لوک دِنمَن یکی از 13 شهروند آمریکاست که آخر هفتهٔ گذشته در ونزوئلا بازداشت شدند. کاراکاس اعلام کرده است که در جریان درگیری این افراد با نیروهای امنیتی ونزوئلا 8 فرد مسلح نیز کشته شده اند.

مادورو، تصویر قراردادی را نشان می دهد که مدعی است امضای خوان گوایدو پای آن است/عکس: AP

مقامات ارتش ونزوئلا گفته اند آمریکایی های بازداشت شده، عضو نیروهای امنیتی ایالات متحده هستند. رسانه های آمریکا نیز اعلام کردند که این افراد اعضای سابق نیروهای امنیتی بوده اند، اما این خبر رسما تأیید نشده است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا این افراد را مزدور خواند و مدعی شد که خوان گوایدو، مهمترین رقیب سیاسی وی، با نهاد آمریکایی سیلورکورپ توافقی امضا کرده تا این عملیات را به اجرا درآورد. وی همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را رئیس مستقیم این تهاجم برشمرد.

از سوی دیگر خوان گوایدو هرگونه ارتباط با این عملیات را انکار کرد و گفت که دولت نیکلاس مادورو سعی دارد افکار عمومی را از بروز خشونت های اخیر در این کشور منحرف کند.

آقای مادورو اعلام کرده است که آمریکایی های بازداشت شده در دادگاهی منصفانه محاکمه خواهند شد، این در حالی است که مایک پمپئو، وزیر خارجهٔ آمریکا اعلام کرده است از هر وسیلهٔ ممکن استفاده خواهد کرد تا این شهروندان را به ایالات متحده بازگرداند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 951

به "اعتراف تلویزیونی در ونزوئلا؛ یک آمریکایی از تلاش برای کودتا گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف تلویزیونی در ونزوئلا؛ یک آمریکایی از تلاش برای کودتا گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید