افزایش مرگ ومیر ویروس کرونای انگلیسی در برخی شهرهای مازندران

به گزارش استدیو مرینا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی در استان تاکید کرد که مرگ ومیر این بیماری جدید جهش یافته بیشتر است.

افزایش مرگ ومیر ویروس کرونای انگلیسی در برخی شهرهای مازندران

به گزارش خبرنگاران مازندران سید فرزاد جلالی با اشاره به سرعت انتقال شدید کرونای انگلیسی گفت: مرگ و میر بیشتر و ابتلاء به سنین پایین تر از ویژگی های این ویروس جهش یافته جدید است.

وی با بیان اینکه ویروس انگلیسی خود را به مناطق شمالی و مازندران رسانده است، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی را از دلایل شیوع و اوج گیری دوباره کرونا ذکر کرد و گفت: در روزهای آخر سال، به دلیل مسافرت ها، شلوغی بازار و سفر دست به دست هم داد تا دوباره بیماری اوج گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی را راهکار اصولی برای مهار بیماری دانست و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه کادر درمانی و بیمارستانی داریم زیرا شاهد افزایش مراجعان و بستری هستیم.

جلالی یادآور شد: متأسفانه شمار مرگ ومیر بیماران کرونایی در استان پس از مدت ها دو رقمی شده است و نگران هستیم اگر سرعت و شدت بیماری بالا رود نتوانیم جوابگوی نیازها باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خواستار رعایت و توجه مردم به بهداشت شد و گفت: در صورت تغییر شرایط رنگ بندی احتمال بازگشت و تشدید محدودیت های مشاغل و غیره در استان وجود دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1530

به "افزایش مرگ ومیر ویروس کرونای انگلیسی در برخی شهرهای مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مرگ ومیر ویروس کرونای انگلیسی در برخی شهرهای مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید