افزایش 38 درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل

به گزارش استدیو مرینا، تهران (پانا)- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ترددهای نوروزی تا به امروز در مدت مشابه با سال قبل 38 درصد افزایش پیدا کرده است، افزود استفاده از اتوبوس بین شهری 6 درصد افزایش یافته است.

افزایش 38 درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت راه های کشور که امروز 28 اسفند در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع الزام استفاده از ظرفیت 50 درصدی پذیرش مسافر در اتوبوس های جاده ای هیچ تغییری نکرده است و اینکه در اتوبوس مادری یا پدری در کنار فرزندش بنشیند ایرادی ندارد.

وی از شروع فعالیت سازمان راهداری جهت ارایه خدمات به ترددهای نوروزی خبر داد و تاکید کرد: اکنون شرایط راه ها افزایش تردد داشته و با تمهیداتی که در ایام نوروز از 20 اسفند در سازمان راهداری کلید خورده، به طور مرتب و به صورت شبانه روزی شرایط راه های کشور پایش می شوند.

اسلامی گفت: این شرایط، ما را برای آمادگی و ارتقای شرایط راه ها آماده می سازد.

وزیر راه و شهرسازی شرح داد: آمار و ارقام موجود نشان می دهند که تردد در جاده ها نسبت به برنامه نوروزی سال 1398 حدود 38 درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: تصاویر مرکز مدیریت سازمان راهداری نشان می دهند که مسافرت با اتوبوس در این ایام در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است که این موضوع حکایت از این دارد که مردم بر اساس پروتکل های بهداشتی الگوی سفرشان را انتخاب کردند و امیدوار هستیم با همین شیوه و رویه ای که مشاهده می کنیم، ادامه پیدا کند.

اسلامی با اشاره به مخاطرات گسترش شیوع کرونا در صورت انجام سفرهای غیرضروری در ایام نوروز، مطرح نمود: امیدواریم که در ایام نوروز، ویروس کرونا بیشتر مهار شود و مردم نیز آن را کنترل کنند تا ایام خوب و خوشی را در نوروز داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما می توانیم در این ایام، با اقداماتی که وزارت بهداشت انجام داده و مشارکتی که مردم دارند، مشکل فراگیر کرونا را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کنندگان خودش را در راه ها مستقر کرده و گسترش خواهد داد، اضافه نمود: اکنون در محورهای کشور کنترل شدید انجام می شود و اگر مردم شکایتی از وضع جاده ها داشته باشند، می توانند با سامانه 141 تماس گرفته که به آن رسیدگی خواهد شد.

اسلامی با تبریک پیشاپیش نوروز 1400 به آحاد مردم کشور، اظهار کرد: به همراه مردم عزیز، سال سخت 1399 را با همه مسائل پشت سر گذاشتیم و از خدای متعال سالی خوب، سلامت و پر از عافیت را برای همه مردم ایران از خداوند متعال مسئلت دارم.

وزیر راه و شهرسازی مطرح نمود: امیدواریم که در سال 1400 به گونه ای حرکت کنیم که از اردیبهشت ماه پروژه های طرح ملی مسکن به ترتیبی که شروع شده و به میزانی که خود مردم بیشتر نقش ایفا کردند، خانه هایشان را تحویل بگیرند و بیشتر از گذشته ببینیم که مردم مالک خانه هایشان باشند.

وی با یادآوری از افزایش 38 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی کشور، اعلام نمود: همان طور که گفته شد این ترددها نشان می دهند که استقبال از وسائط نقلیه عمومی افزایش پیدا کرده است و سفر مردم با اتوبوس های بین شهری با حدود 6 درصد افزایش روبرو است.

اسلامی استفاده از حمل و نقل عمومی را رخدادی مثبت در کشور ارزیابی کرد و گفت: این موضوع نشان می دهد که مردم الگوی سفرشان را تغییر دادند و اکنون با یک شرایط تقریباً متفاوتی روبرو هستیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اکنون ازدحام و تراکم در جاده ها نداریم و حدود 170 خودرو در ساعت کاهش پیدا کرده است. یعنی حجم تردد یک میلیون خودرو ثبت شده است که این میزان تردد حداقلی و ضروری هستند.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی وی اضافه نمود: حجم عمده ترددها وسایل نقلیه عمومی باری و دستگاه های خدمات رسان و غیره هستند که باید جا به جا شوند.

اسلامی با بیان اینکه کف پذیرفته شده ترددها همان یک میلیون خودرو است، اضافه نمود: اکنون یک میلیون و 700 هزار تردد خودرو مشاهده می شود.

وی یادآور شد: اکنون دلیل تعداد زیادی از سفرها این است که افراد خانواده هایی در شهرستان دارند که می خواهند به خانواده هایشان بپیوندند. امیدواریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی کار درست را طی سفر انجام بدهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 1548

به "افزایش 38 درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 38 درصدی تردد جاده ای نسبت به برنامه نوروزی سال قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید