دومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا به کشور بازگشتند

به گزارش استدیو مرینا، دومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا که در پی شیوع کرونا خواستار بازگشت به کشور بودند، امروز با یک پرواز فوق العاده از مادرید به تهران بازگشتند.

دومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا به کشور بازگشتند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در پی شیوع ویروس کرونا و درخواست تعدادی از ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در اسپانیا برای بازگشت به کشور، دومین گروه از این افراد امروز چهارشنبه 17 اردیبهشت ماه با یک پرواز فوق العاده متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی - هما) از مادرید به تهران بازگشتند.

نخستین پرواز مستقیم از مادرید به تهران برای بازگرداندن تعدادی از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه اجرا شده بود.

این افراد با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید با هماهنگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و رایزنی با مقامات ذیربط اسپانیا و کسب مجوزهای لازم به کشور بازگشتند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای از هموطنانی که در مدت مراحل ثبت نام، تکمیل فرم های مربوطه، ارسال مدارک هویتی و نیز سایر موارد برای بازگشت به کشور همکاری کردند، قدردانی کرده است.

لازم به ذکر است، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) پیش از این پرواز مستقیم به مادرید داشت که این پروازها متوقف شد و پرواز روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه اولین پروازی بود که بعد از گذشت 16 سال در این جهت انجام شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا دهم اردیبهشت ماه در اطلاعیه ای خطاب به هموطنان ایرانی که بعد از شیوع کرونا مایل به بازگشت به کشور بودند، از برقراری 2 پرواز مادرید - تهران در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هفته آینده خبر داده بود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید پیش از این در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که برنامه پروازهای فوق العاده از اسپانیا به عنوان یک اولویت در دستور کار برنامه سفارت قرار داشته و در این ارتباط به صورت روزانه پیگیری های مستمری به صورت مکاتبه ای و تلفنی با مسئولان نهادهای ذیربط اجرا شده و در حال انجام است.

در این اطلاعیه آمده بود: به دلیل بروز برخی مسائل از سوی تعداد محدودی از مسافران پروازهای اجرا شده در این چارچوب از مقصد کشورهای دیگر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تصمیم به بازنگری و بروزرسانی پروتکل های بهداشتی خود جهت ورود مسافران به مبادی مختلف کشور گرفته و همین امر باعث ایجاد تأخیر در انجام پروازها شده است.

به گزارش فارس، در پی شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، برخی هموطنان ایرانی مقیم کشورهای اروپایی و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشورها، خواستار بازگشت به کشور بودند که در همین خصوص تعدادی از هموطنان و دانشجویان ایرانی با تلاش های اجرا شده از ایتالیا به ایران بازگشتند. همچنین پروازهایی نیز در جهت آمستردام به تهران قرار است انجام شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: studiomerina.ir شناسه مطلب: 950

به "دومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا به کشور بازگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا به کشور بازگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید